ПОЄДНАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ЛОГІКИ

       Чи потрібні вища математика і комп’ютерна логіка у сфері ІТ-технологій? Це питання досить часто задають студенти спеціальності «Комп'ютерна інженерія» під час навчальних занять. Відповісти на нього та відстежити міждисциплінарні зв’язки спробували викладач дисципліни «Комп’ютерна логіка», голова циклової комісії з комп’ютерної інженерії Анна Калініченко та викладач дисципліни «Вища математика» Ірина Лисенко під час проведення лабораторної роботи з дисципліни «Комп’ютерна логіка» у студентів 3 курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» групи КН201 на тему «Мінімізація досконалих нормальних форм перемикальних функцій методом карт Карно».
       Під час бінарного заняття студенти пригадали алгоритм використання аналітичного методу одержання мінімальних досконалих нормальних форм та дізналися про графічні методи, які дають змогу більш наочно мінімізувати задану функцію. Ці поняття є базовими у комп’ютерній логіці, а також нерозривно пов’язані як із математикою, так і зі схемотехнікою.

 

       Студенти групи Олександр Коваль, Олександр Сипливий та Іван Петрик під керівництвом викладача дисципліни «Вища математика» Ірини Лисенко підготували презентації щодо внеску видатних математиків Моріса Карно, Едварда Вейча та Віларда Куайна у мінімізацію перемикальних функцій, які є основою цифрових схем.

 

 

       Викладач дисципліни «Комп’ютерна логіка» Анна Калініченко пояснила використання графічного методу карт Карно при розв’язанні задач на представлення та спрощення логічних функцій від трьох або чотирьох змінних, поданих у вигляді досконалої диз’юнктивної або кон’юнктивної нормальної форми.

 

 

       Для закріплення умінь та навичок студенти одержали індивідуальні завдання на мінімізацію ДНФ за допомогою карт Карно та виконали тестові завдання на навчально-інформаційному порталі Moodle.

       Отже, студенти дійшли висновку, що комп’ютерну логіку слід розглядати як сферу, де на одному полюсі розташовані теоретичні та математичні основи, а на іншому – фізичні та інженерні реалізації. І справді, багато тем з математики, логіки, електротехнічної та електронної інженерії стали частинами комп’ютерних наук та перетинаються з багатьма іншими дисциплінами, такими як філософія, комунікація, нейронаука, лінгвістика тощо. Більше того, комп’ютерні рішення застосовуються майже у будь-якій царині знань, яка має справу з іншими численними поняттями, механізмами і явищами реальності, які неможливо осягнути або передбачити.
Анна Калініченко,
голова циклової комісії з комп’ютерної інженерії
Ірина Лисенко,
к.ф-м.н., викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111