Для того, щоб зберегти безперебійну роботу блоку живлення і всього системного блоку ПК, необхідно дотримуватися деяких правил експлуатації:
-
Вибір блоку живлення. При виборі блоку живлення потрібно звернути увагу на його потужність та якість; врахувати потужність всіх компонентів, які будуть живитися від блоку живлення, і вибирати блок із запасом потужності від 20 до 30%. Також важливо звернути увагу на якість внутрішніх компонентів блоку, наприклад, на якість конденсаторів.
-
Встановлення блоку живлення. При встановленні блоку живлення важливо дотримуватися інструкції виробника, забезпечити достатній простір для циркуляції повітря, а також запобігти потраплянню пилу та бруду до блоку живлення.
-
Підключення живлення до мережі. При підключенні блоку живлення до мережі важливо перевірити правильність підключення та відповідність напруги і частоти мережі.
-
Вентиляція. Потрібно забезпечити належну вентиляцію всього комп’ютера, у тому числі блоку живлення. Для цього можна використовувати додаткові вентилятори або встановлювати комп’ютер у просторі з вільним доступом повітря.
-
Перевірка стану блоку живлення. Необхідно періодично перевіряти стан блоку живлення, звертаючи увагу на наявність незвичайного шуму вентилятора, перепадів напруги, незвичайних або гарячих запахів.
Саме знайомству з правилами експлуатації блоку живлення і була присвячена лабораторна робота з дисципліни «Архітектура комп’ютерів» зі студентами другого курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» групи КН211, під час якої було застосовано відповідну наочність: програма AIDA64 та спеціалізовані інтернет-таблиці з порівнянням комп’ютерних компонентів. Крім того, студенти з цікавістю зазирнули всередину вінчестера, щоб познайомитися з його будовою.
Ольга Орел,
викладач дисципліни «Архітектура комп’ютерів»