Студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН221 отримали чудову нагоду зануритися у глибину століть міста Ніжина. Для них класним керівником Петром Дейкуном та викладачем дисципліни «Історія України» Володимиром Шевченком був проведений виховний захід у форматі екскурсії.
Знайомство з містом розпочали з вулиці Шевченка, уважно слухаючи розповіді про те, як змінювалася вона протягом останніх ста років. Потім розглянули окремі об’єкти центральної вулиці міста – вулиці Гоголя: пам’ятний знак Героям Небесної сотні «Герої не вмирають», церкву Івана Богослова, сквер імені Юрія Лисянського, Благовіщенський собор.
Наступною локацією став сквер імені Миколи Гоголя, де відбулося знайомство з письменником, цікавими фактами, пов’язаними з його життям та нашим містом Про космічні польоти та легендарну особистість, яка також прославила наш рідний Ніжин, спілкувалися біля пам’ятного каменю, який залишився на місці будинку, де в свій час жив Сергій Корольов.
Козацьке бароко розглянули на прикладі Миколаївського собору. Спробували знайти місце та уявити один з найкрасивіших храмів Ніжина, зруйнований радянським режимом – Успенський собор. Познайомилися з транспортною інфраструктурою Ніжина XVIII-XIX століть на прикладі приміщень музею «Поштова станція».
Театральна бесіда відбулася біля пам’ятника Марії Заньковецькій, а біля Всехсвятського собору обговорили ніжинські підземелля.
Завершенням екскурсії стала мандрівка у грецький квартал між Михайлівською та Троїцькою церквами і Олександрівським училищем.
Продовжили вивчення навчальної програми з історії України на території музейного комплексу ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут». Здійснити знайомство з минулим допоміг професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Олександр Сидорович.
Спочатку відвідали музей інституту, діяльність якого яскраво відобразилася в історії України XX століття: українська революція, сталінська модернізація, голодомор, репресії, Друга світова війна, хрущовська «відлига», брежнєвський «застій», горбачовська «перебудова» і нарешті доба незалежності. Всі ці події представлені конкретними людьми – співробітниками та студентами, котрі творили історію закладу освіти.
Продовженням екскурсії стало відвідування музею хліба, де перед відвідувачами розгорнулася землеробська історія України від трипільської культури до сучасності: стебла зернових культур, сільськогосподарські та побутові речі гарно доповнили уяву розповіді про наше хліборобське минуле.
Фіналом історичної подорожі був музей пам’яті та гідності, в якому студенти побачили героїчну боротьбу українського народу: це і київські студенти в бою під Крутами, і учасники Революції гідності «Небесна сотня», і жителі міста Ніжина, військові та волонтери – учасники російсько-української війни.
У стані сучасної війни з росією Українська історія, її територія, гімн, стяг, герб, Конституція стали зброєю та символами національного суверенітету. Тому, вивчаємо її та шануємо!
Петро Дейкун, класний керівник академічної групи
Володимир Шевченко, викладач історії України