У рамках співпраці ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» та Дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН працівники коледжу (Носкова Т.І., методист відділень, Кириченко О.М., голова циклової комісії з експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін) на чолі з директором Литовченко О.В. відвідали науково-практичний захід – дегустаційний тур «Збереження Ніжинського місцевого огірка – запорука відродження традиційного промислу».
Крутівські науковці (директор Тризуб З.А. та завідувачка лабораторії селекції та технології овочевих рослин, науковий співробітник Птуха Н.І.) розповіли присутнім про історію стародавнього сорту народної селекції – Ніжинський місцевий, проведену роботу щодо офіційного визнання на державному рівні, збереження, занесення до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та напрями наукових досліджень з ніжинським сортотипом огірка в установі.
Присутні мали змогу продегустувати свіжі, солоні та мариновані огірки сорту Ніжинський місцевий та новітнього і перспективного сортименту огірків селекції ДС «Маяк» ІОБ НААН (гібридів Джекон F1, Сармат F1, Еней F1; сортів Ніжинський 23, Ніжинський дар, Дарунок осені, Оптиміст, Тріумф ніжинський; трьох перспективних ліній ніжинського сортотипу). А також – для порівняння смаку, аби бути об’єктивними й неупередженими у висновках – низку зразків іноземної селекції.
Важливим напрямом діяльності науковців Дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН є розроблення рецептів і способів соління плодів огірка, зокрема з використанням широкого асортименту пряно-смакових і ароматичних рослин. Так, на сьогодні уже отримано 4 патенти на оригінальні способи соління з додаванням у якості пряної сировини малопоширених пряно-смакових культур власної селекції та дикорослих видів рослин. Присутні мали змогу продегустувати солоні огірки, як за традиційними, так і за оригінальними рецептами.
Велике зацікавлення присутніх викликало представлення широкого асортименту малопоширених культур, а саме пряно-смакових, пряно-ароматичних та делікатесних рослин створених в установі.
Цього року працівники Дослідної станції «Маяк» вперше висадили колекційні зразки помідорів для подальшої перспективи реалізації насіння, сорти цибулі та кавунів здивували своїм розміром та красою. Але найбільше відвідувачів вразила значна кількість патентів на сорти рослин та свідоцтв про державну реєстрацію сорту рослин.
Більш детально познайомитися з асортиментом насіння, яке реалізує ДС «Маяк» ІОБ НААН можна за посиланням: http://www.dsmayak.com.ua/ або дізнатися про актуальну наявність продукції за номером телефону: 068 093 03 16. Підтримаймо своїх місцевих виробників!
Велика подяка колективу ДС «Маяк» ІОБ НААН за запрошення на цікавий та пізнавальний захід. Успіхів, процвітання та подальшої плідної співпраці!
Тетяна НОСКОВА, методист відділень