29-30 вересня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії нашої країни, про яку потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту та не допустити повторення цієї трагедії в майбутньому.
Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Бабин Яр – трагічна сторінка в історії людства. Ми маємо шанувати пам’ять загиблих і не допускати жодних проявів ворожнечі на расовому чи національному ґрунті.
На жаль, сьогодні ми стаємо свідками не менш кривавих подій, що знову розгортаються на території нашої держави. Нацизм в росії відроджується в рашизмі, сповідуючи ту ж саму політику, застосовуючи практично ті ж самі методи: масові страти, вбивства з особливою жорстокістю, фізичні та психологічні тортури, спалювання тіл з метою приховати свої злочини, викрадення та вивезення людей, зокрема дітей. Сьогодні на Бабин Яр падають уламки ракет, посланих російським режимом на мирних українців. Завдання кремля впродовж сотень років не змінилося – загарбувати, вбивати, нищити, брехати та знову нищити докази і свідків своїх лиходійств.
З нагоди 82-роковин моторошної трагедії в Бабиному Яру та з метою вшанування пам’яті про трагічні події Другої світової війни і злочини тоталітарних режимів проти людяності головою циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Ніжинського фахового коледжу НУБіП України, викладачем дисципліни «Історія України» Володимиром Шевченком було проведено виховний захід для студентів перших курсів.
Трагедія Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.
Бабин Яр: наша біль і пам’ять! Ніколи не забудемо! Пам’ятаємо!
Ганна Ковтун,
культорганізатор