Відвідування музею – це надзвичайно дієвий засіб патріотичного виховання студентів! Саме тут ми можемо доторкнутися до живої історії краю, дізнатися про минуле нашого міста, видатних земляків, що своїми вчинками уславили рідний Ніжин. Тут можна робити замітки, годинами розглядати дивовижні експонати, можна просто мріяти, уявляючи себе то скіфом, то мореплавцем.
Саме така нагода відвідати меморіальний будинок-музей Юрія Лисянського – першого українського навколосвітнього мандрівника, який був мореплавцем, географом, океанологом, картографом та етнографом, нащадком Ніжинського шляхетного козацько-священицького роду, видалася студентам першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН233 Ніжинського фахового коледжу НУБіП України разом з класним керівником Ганною Ковтун та викладачем дисципліни «Українська мова» Діаною Малаховою.
Юрій Лисянський брав участь у навколосвітньому плаванні, що проходило під командуванням Івана Крузенштерна. Його іменем названо острів на Гавайях, півострів на Алясці, протоку, річку та гору на Сахаліні. Музей Лисянського розміщується в будинку священика храму Іоанна Богослова, у чиїй родині майбутній мореплавець народився у 1773 році. Перша експозиційна зала з тимчасовою виставкою «Мандрівник козацького роду» відкрилася у 2021 році. Тут представлено деякі предмети побуту родини Лисянських: посуд, глиняну козацьку люльку тощо. Також в експозиції можна бачити предмети, пов’язані з побутом морських офіцерів та навчанням у кадетському корпусі, тогочасну зброю, макет шлюпа «Нева», на якому Лисянський здійснив навколосвітню подорож.
Студенти отримали велике задоволення від захоплюючої подорожі сторінками життя відомого мореплавця та на завершення висловили подяку справжньому професіоналу своєї справи Олександру Морозу за надзвичайно цікаву екскурсію.
Діана Малахова,
викладач дисципліни «Українська мова»,
Ганна Ковтун,
класний керівник групи