Проведення інтелектуальних ігор серед студентів перших курсів – це завжди важливий етап адаптації до нового середовища та знайомство з одногрупниками. Однією з найпопулярніших ігор, яка вже стала традиційною, є гра «MAFIA», яка не лише розважає, але й сприяє зміцненню стосунків і розвитку навичок спілкування та аналізу. Гра вимагає активної комунікації, взаєморозуміння та вирішення конфліктів, створює невимушену атмосферу, де студенти можуть вільно виражати свої думки та бачити, як інші реагують на них.
Так, 5 жовтня, студентська рада Ніжинського фахового коледжу НУБіП України організувала проведення гри «MAFIA» для студентів перших курсів, у якій взяли участь понад 30 студентів.
Основні правила гри «MAFIA»:
-
гравці умовно діляться на групи: «Червоні» та «Чорні»;
-
до «Червоних» відносяться «Мирні жителі», «Шериф», «Лікар»;
-
до «Чорних» відносяться «Мафія» , «Маніяк».
Ігровий процес розділений на дві фази: «день» і «ніч». Коли ведучий оголошує: «Настає ніч» – гравці закривають очі і нахиляють голови вниз, щоб рух сусідів або гра тіней не стали джерелом додаткової інформації для них.
Коли настає фаза дня – прокидаються всі жителі. Вдень гравці обговорюють, хто з них може бути «нечесний» – причетний до мафії. В кінці обговорення ведучим оголошується відкрите голосування. Найбільш підозрілий житель, який набрав більшу кількість голосів – виходить з гри, а ведучий розкриває його карту і оголошує ігровий статус.
Потім настає фаза «ночі»: під керівництвом провідного прокидаються всі активні ролі і роблять свій вибір. Вночі прокидається Мафія, беззвучно (жестами) «радиться» і вбиває одного з городян, вказуючи на нього ведучому. Якщо мафія не може прийняти рішення узгоджено з іншими мафіями – мафія засинає.
Прокидається Шериф і вказує на одного з жителів, щоб «перевірити його роль в грі. «Ведучий» піднімає та показує карту цього гравця.
Лікар відкриває очі і вказує на одного з гравців, в надії врятувати того, хто загинув від рук мафії.
Маніяк – грає сам за себе. Вночі прокидається і на свій розсуд стріляє в гравця, якого вважає мафією або мирним жителем.
Вдень ведучий оголошує, хто був убитий вночі. Цей гравець виходить з гри, його карта («статус») показується всім жителям.
Гра триває до повної перемоги однієї з команд, коли суперники вбиті ...
MAFIA – це цікаво та інтерактивно, крім того всі студенти залучені до процесу гри: вони не просто глядачі, але й безпосередні учасники та головні дійові особи.
Дякуємо усім, хто виявив бажання взяти участь у грі та запрошуємо студентів усіх курсів бути активними, ініціативними і долучатися до організації та безпосередньої участі в різноманітних заходах! І тоді нудьгувати вам точно не доводиться!
Божок Юлія,
голова інформаційного сектору
студентської ради коледжу