Участь викладачів у засіданнях обласних методичних об'єднань забезпечує, перш за все, підвищення їх професійної майстерності і стале вдосконалення методичної роботи в закладах освіти.
17 квітня 2024 року відбулася онлайн-зустріч членів методичного об’єднання викладачів географії, біології та екології закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області, учасниками якої стали представники Ніжинського фахового коледжу НУБіП України Олександ Микула, Лариса Павловська, Ірина Савченко.
Засідання розпочалося з вітального слова керівника обласного об’єднання Зінаїди Кузьомки, яка ознайомила присутніх із порядком денним зустрічі та представила доповідачів.
Оксана Єрмоленко, викладач ВСП «Фаховий коледж економіки і технологій НУ «Чернігівська політехніка», представила увазі присутніх доповідь «Створення інтерактивних робочих аркушів на платформі Wizer.me.» та поділилася власним досвідом щодо використання платформи Wizer.me. під час своїх заннять. Wizer.me – це онлайн-платформа, яка дозволяє створювати і редагувати інтерактивні цифрові завдання як для навчання, так і для оцінювання, використовувати різноманітні типи завдань, а також отримувати моментальний звіт про результати роботи, що дозволяє швидко оцінити здобувачів освіти.
Власним досвідом щодо викладання біології та хімії в умовах розвитку штучного інтелекту поділився наш колега Олександр Микула, викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін. Учасники засідання мали можливість познайомитися з різними онлайн-сервісами, які завдяки сучасним технологіям приходять на допомогу викладачам біології та хімії, а також сприяють підвищенню пізнавального інтересу студентів до вивчення конкретних дисциплін. Доповідач акцентував увагу на ключових перевагах і недоліках використання кожного з розглянутих сервісів. Дана тема викликала неабияку зацікавленість і жваву дискусію серед присутніх. В цілому застосування штучного інтелекту в процесі вивчення біології та хімії може мати значні переваги, але для цього необхідно враховувати різноманітні аспекти.
Наталія Муляр, викладач Прилуцького фахового технічного коледжу, представила доповідь на тему «Робота еколого-просвітницького центру коледжу» та ознайомила із напрямками його діяльності: проведення екологічних акцій та участь у різноманітних проєктах, проведення досліджень, співпраця з громадськими та місцевими організаціями тощо.
Завершилося засідання побажаннями подальших плідних напрацювань, плануванням роботи методичного об’єднання на 2024-2025 навчальний рік та висловленнями сподівань щодо найшвидшої перемоги України!
Лариса Павловська,
викладач циклової комісії
загальноосвітніх дисциплін