23 квітня 2024 року відбулася спільна Всеукраїнська науково-практична конференція педагогічних та науково-педагогічних працівників, аспірантів, молодих учених «Трансформація освіти, науки та технологій: виклики та перспективи», організаторами якої виступили два заклади фахової передвищої освіти – ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» та ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України». Цьогорічна конференція присвячена 126 річниці Національного університету біоресурсів і природокористування України, а також 10 річниці Бережанського і Ніжинського фахових коледжів – відокремлених структурних підрозділів університету, подіям, які безпосередньо пов’язують ці заклади освіти історією, спільними заходами та здобутками.
Зі вступним словом до учасників конференції звернулася директор Ніжинського фахового коледжу Олена Литовченко, привітавши колективи обох закладів з невеликою, але такою значимою датою. Зупинилася на основних етапах створення та розвитку, низці спільних заходів різного спрямування, учасниками яких були представники обох колективів; ознайомила з добрими традиціями, що вже склалися в закладі освіти та подякувала керівництву й викладацькому складу Бережанського коледжу за професіоналізм і постійну підтримку, а також побажала всім здоров’я, успіхів і благополуччя, миру і найшвидшої перемоги нашій Україні!
З найщирішими привітаннями до учасників конференції звернулася директор Бережанського фахового коледжу Світлана Пилипишин, яка подякувала особисто директору Ніжинського коледжу та всьому колективу за підтримку в процесі становлення структурних підрозділів, побажала працівникам обох закладів освіти позитивних думок та емоцій, здатності протистояти викликам часу та якнайшвидше дочекатися перемоги й миру.
Захід згуртував Житомирський, Київський, Львівський, Одеський, Полтавський, Тернопільській та Чернігівський регіони нашої країни, охопивши 12 закладів вищої та фахової передвищої освіти, близько 85 учасників.
До уваги учасників конференції були представлені виступи з актуальних питань щодо формування професійної мобільності майбутніх фахівців транспортної галузі в закладах фахової передвищої освіти; кризової психології; використання VR-технологій при підготовці фахових молодших бакалаврів з комп’ютерної інженерії; психологічного здоров'я українців; дослідження роботи модуля індукційного нагріву системи підігріву пального дизельних двигунів; викладання біології та хімії в умовах розвитку штучного інтелекту тощо.
Проведений захід став простором для обміну думками щодо особливостей використання технологій ШІ в освіті України; упровадження та використання мобільних застосунків на заняттях української мови в ЗФПО; особливостей прояву лідерства у студентському колективі; формування на заняттях української мови та літератури обізнаності і самовираження у сфері культури як однієї з ключових компетентностей; трудових відносин під час воєнного стану; екологічних аспектів воєнного стану; застосування рольових ігор для набуття студентами спеціальних компетентностей на прикладі турніру юних винахідників і раціоналізаторів; використання інтернет-сервісів у роботі викладача природничих наук під час дистанційного навчання; альтернативної енергетики України в умовах повномасштабної війни та економічних трансформацій; регулювання та захисту інтелектуальної власності в цифрову епоху; актуальних проблем відтворення трудового потенціалу в Україні; тенденції та перспективи розвитку стартапів в Україні в умовах війни; сучасних підходів до викладання безпекових дисципліни тощо.
Доповідачами також була визначена проблематика галузі фахової передвищої освіти, окреслені сучасні виклики, на які має дієво реагувати освітянська й наукова спільноти.
Науково-практична конференція пройшла в атмосфері відкритості, творчої співпраці та конструктивної дискусії. Матеріали конференції будуть розміщені на офіційному сайті коледжу за посиланням https://natc.org.ua/content/konferenciji-2024.
Бажаємо учасникам конференції натхнення, подальших творчих і наукових досягнень!
Тетяна Шеїн,
заступник директора
з навчально-виховної роботи