08 травня для студентів ІІІ курсів груп ЕН211 та АН211 Ніжинського фахового коледжу НУБіП України було організовано конкурс-гру «Кращий за професією», під час якої кожна команда отримала індивідуальні завдання однакової складності. Усі роботи виконувалися під чітким керівництвом викладачів циклової комісії з електроенергетики та систем автоматизації Романа Залозного, Наталії Соломко, Михайла Олешка та наглядом завідувача відділення технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації Олександра Ландика і провідного інженера з охорони праці Альони Шкодин.
Сьогодні, тим більше в умовах повномасштабної війни на території нашої країни, наше життя повністю залежить від різноманітніших джерел енергії, проте найбільше – від електричної. Тому, як ніколи, важлива наявність саме безпечного та безперебійного електропостачання. Від чого це залежить? Насамперед, від виду постачання електроенергії, а також якості монтажних робіт.
Під час конкурсу, який складався з п’яти практичних завдань, що виконувались на базі лабораторного корпусу № 3 та навчального полігону, студенти відпрацьовували набуті під час навчання знання та навики з:
-
монтажу схем освітлювальної мережі: вибирали елементи електричних схем (розетки, вилки, вимикачі, патрони, кабель та провід), правильно підбирали обладнання згідно з отриманим завданням, робили монтаж та демонтаж електричних схем проводок;
-
підключення та налаштування регулятора вологості: після правильного підключення та налаштування проводили дослідження вологості ґрунту за допомогою датчика вологості, який занурювали у ємність з грунтом;
-
підключення та налаштування терморегулятора: після налаштування терморегулятора перевіряли температурний режим в навчальному приміщенні;
-
паяння, випаювання та припаювання елементів: необхідно було знайти елементи відповідно до отриманого завдання, випаяти їх та припаяти на задану плату;
-
опрезування кабелю, піднімання за допомогою монтажних лаз на опори ПЛ.
За визначений час учасники заходу виконали завдання якісно та за всіма правилами з охорони праці. Після відповідної перевірки щодо якості монтажу та правильності з’єднання, а також дозволу викладачів зібрані електричні кола вмикалися в мережу.
Одним із завдань конкурсу стало випробування з підняття на залізобетонну опору за допомогою монтажних лазів та проведення опресування кабелів і самонесучих ізольованих проводів, що викликало неабияке захоплення серед студентів.
Під час конкурсу-гри «Кращий за професією» здобувачі освіти отримали практичні поради і на власні очі побачили приклади можливого застосування елементів повітряних ліній. Впевнені, що отриманні знання і досвід дадуть змогу підвищити якість професійної підготовки майбутніх фахівців завдяки опануванню ними сучасних технологій.
Креативно, весело, емоційно, пізнавально, а головне – корисно студенти провели свій час.
Наталія Соломко, голова циклової комісії
з електроенергетики та систем автоматизації