16-17 вересня на базі ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» відбувся черговий Всеукраїнський семінар завідувачів та працівників бібліотек Відокремлених структурних підрозділів Національного університету біоресурсів та природокористування України, присвячений особливостям роботи бібліотек в умовах воєнного стану «Бібліотеки під час війни: як ви?», у якому взяла участь і провідна бібліотекарка Ніжинського фахового коледжу НУБіП України Ірина Скальницька.
Розпочався семінар із вітального слова директора Рівненського фахового коледжу НУБіП України Василя Царука, який ознайомив присутніх із історією та роботою коледжу, його педагогічним складом і досягненнями колективу у різних сферах.
Про особливості роботи бібліотечно-інформаційного центру Рівненського фахового коледжу НУБіП України в умовах війни доповіла Людмила Бурячинська, завідувачка БІЦ.
Заступниця директорки наукової бібліотеки з наукової та бібліотечної роботи Неллі Маркова-Пипко виступила з цікавою презентацією «Штучний інтелект та бібліотеки: що спільного?», під час якої поділилась власним досвідом використання ШІ у роботі наукової бібліотеки та надала практичні поради щодо його застосування.
Про бібліотуризм як один із нових напрямів роботи сучасних бібліотек розповіла директорка наукової бібліотеки НУБіП України Тетяна Кіщак.
Надзвичайно цікавою та захоплюючою стала зустріч з рівненською письменницею, унікальною майстринею, засновницею видавництва «Креативна книга», триразовою рекордсменкою Книги рекордів України Оленою Медведєвою. Під час зустрічі пані Олена продемонструвала власні роботи – вишиті книги: «Лісова пісня» Лесі Українки, «Кобзар» Тараса Шевченка різних форматів, «Євангеліє», друковані книги «Історії нескорених», «Рівненський буквар» та пісочну анімаційну книгу «Відчинені вікна».
Після завершення доповідей учасники семінару мали можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою та музеєм історії коледжу.
Викладач коледжу Ігор Капітула провів для гостей захоплюючу екскурсію містом, під час якої розповів про історію та визначні місця Рівного.
Також у рамках роботи семінару учасники відвідали Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку, де мали змогу ознайомитись з її фондом, ресурсами, сервісами та особливостями роботи.
Другий день семінару пройшов у дискусіях щодо проблемних питань заміни та списання книг, акредитації освітньо-професійних програм та обговорення вимог до бібліотеки, шляхів оновлення бібліотечного фонду, закупівлі книг та передплати періодичних видань в умовах воєнного стану, а також, обговорили питання підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.
По завершенню другого дня семінару відвідали надзвичайно гарне та історично значуще місце – культурно-археологічний центр «Пересопниця», місце, де була написана визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI століття «Пересопницьке Євангеліє».
Два дні плідної праці у гостинній та теплій атмосфері промайнули дуже швидко. Це був не лише обмін досвідом, а й щира радість від довгоочікуваної зустрічі нашої дружної бібліотечної родини НУБіП України.
Висловлюємо щиру вдячність Науковій бібліотеці НУБіП України за організацію подібних бібліотуристичних семінарів, а також ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» за гостинність і незабутні враження.
Ірина Скальницька, провідна бібліотекарка