У ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» виробнича технологічна практика є одним із ключових етапів навчання студентів технічних спеціальностей, яка дозволяє не тільки закріпити отримані під час навчання теоретичні знання, але й наближає студентів до умов реального виробництва. Цей процес є необхідним для формування фахових компетентностей, які важко набути лише під час перебування на лекціях або виконання лабораторних робіт.
17 вересня відбувся захист звітів із виробничої технологічної практики студентами 4 курсу спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» групи КН211.
Під час практики, яку здобувачі освіти проходили на базах підприємств міста Ніжина та Ніжинського району, вони мали можливість ознайомитися з реальними процесами прокладання, налаштування та експлуатації комп'ютерних мереж, засвоїти принципи адміністрування операційних систем, а також отримали цінний досвід роботи в умовах сучасного виробництва.
Захист звітів оцінювала комісія, до складу якої увійшли голова циклової комісії з комп’ютерної інженерії Анна Калініченко, викладач дисципліни «Комп’ютерні мережі» Дмитро Кочур та представник від Ради роботодавців коледжу, директор ТОВ «БРЕІН СТРІМ» Світлана Мирна.
Свої звіти студенти доповнили сучасними, креативними презентаціями, в яких за допомогою схем і фотоматеріалів наочно продемонстрували етапи виконання ними програми практики. Під час доповідей студентів відбувалося активне обговорення стосовно комп’ютерної техніки, обладнання та рівня безпеки мережі на підприємствах, а також налаштування комп’ютерних мереж, технічного обслуговування комп’ютерних систем тощо.
Важливим моментом захисту звітів була демонстрація студентами, які проходили практику на базі ТОВ «БРЕІН СТРІМ», практичних навичок щодо зварювання оптичних волокон. Світлана Мирна відмітила гарну теоретичну підготовку всіх здобувачів освіти, їх активність, ентузіазм, працьовитість, жагу до знань та набуття досвіду роботи саме в опануванні сучасними технологіями.
Цікавим моментом було обговорення вражень студентів-практикантів щодо можливостей, які вони отримали під час проходження виробничої практики, адже практика може бути першим кроком до їхнього майбутнього працевлаштування: підприємства часто пропонують продовжити співпрацю з найуспішнішими практикантами.
Викладачі циклової комісії з комп'ютерної інженерії висловлюють щиру вдячність керівникам практики від підприємств за практичну підготовку наших студентів. Незважаючи на складні умови, викликані війною, ви надаєте можливість здобувати безцінний практичний досвід, який є надзвичайно важливим для професійного зростання. Разом ми готуємо нове покоління фахівців, які в майбутньому стануть основою відновлення та розвитку нашої країни.
Анна Калініченко, голова циклової комісії
з комп’ютерної інженерії