НАБУТТЯ НАВИЧОК СТРЕСОСТІЙКОВОЇ ПОВЕДІНКИ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ЗАХИСТ УКРАЇНИ»

       З 29 жовтня по 05 листопада вивчення навчальної дисципліни «Захист України» студентами першого курсу спеціальності «Облік і оподаткування» групи ОН241 здійснювалося через участь у тренінгу, який проводився в рамках проєкту «Стійкість, безпека та добробут громад Чернігівської області у кризові часи» за підтримки ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» спільно з Ніжинським центром соціальних служб.
       У сучасних умовах, коли ситуації непередбачуваних загроз стають дедалі частішими, особливо важливим є підготовка молодого покоління до реагування на надзвичайні ситуації. Метою заходу стало формування навичок психологічної стійкості, розвитку стресостійкості та вмінь поводитися в умовах кризових ситуацій.
       Тренінг проводила кваліфікований інструктор-психолог соціальної служби, яка має досвід роботи з різними категоріями населення та розуміє особливості психологічної підтримки під час надзвичайних ситуацій. Заняття відбувалися в інтерактивному форматі з акцентом на практичні навички, що дозволило студентам не лише отримати теоретичні знання, а відразу їх відпрацювати.
       Під час тренінгів студенти дізналися про класифікацію надзвичайних ситуацій, основні принципи безпеки та реагування на них. Викладач дисципліни «Захист України» Альона Шкодин наголосила на важливості розуміння різних видів небезпек: природних, техногенних, соціальних та воєнних, а також на тому, як психологічна стійкість допомагає зберігати холоднокровність у таких ситуаціях.
       Психологічний блок тренінгів включав техніки зниження тривожності та стресу, як, наприклад, техніки дихання, методи самоконтролю, а також методи емоційної підтримки один одного. Учасники дізналися, як підтримувати внутрішню рівновагу, швидко приймати рішення та надавати першу психологічну допомогу тим, хто її потребує.
       Для кращого засвоєння знань студенти брали участь у рольових іграх, де розігрували сценарії різних надзвичайних ситуацій, і в першу чергу, можливі воєнні загрози. Це дозволило їм зрозуміти свої реакції та вдосконалити вміння діяти в команді.

       Проведення подібних заходів є важливим кроком у підготовці молоді до можливих кризових ситуацій. Завдяки тренінгу студенти розвивають психологічну стійкість, вміння швидко та чітко реагувати на змінні обставини, а також здатність надавати допомогу іншим у складних умовах
       Проєкт реалізується у межах Програми дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR), яка впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communties) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/BHA).
       Дякуємо за плідну співпрацю психологам пані Катерині та пані Любові.
 
Альона ШКОДИН,
викладач дисципліни «Захист України»

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111