13 листопада 2024 року в режимі онлайн відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів філологічних дисциплін ЗФПО Чернігівської області на тему «Філологічна освіта під час війни: ефективність та нові стратегії викладання», яке зібрало також філологів із Хмельницької, Миколаївської та Сумської областей для обміну досвідом та обговорення актуальних питань, що постали перед освітою в умовах війни.
Традиційно до участі в заході долучилися викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Ніжинського фахового коледжу НУБіП України Юлія Івановська, Ольга Кисла, Діана Малахова, Тетяна Носкова, Юлія Сидоренко, Марина Шостка.
Голова методичного об’єднання Валентина Ющенко розпочала засідання, визначивши ключові завдання на 2024-2025 навчальний рік. Під час заходу з доповідями виступили провідні фахівці.
Наталія Поморова, заступник директора з виховної роботи Хмельницького торговельно-економічного коледжу, розповіла про використання інструментів штучного інтелекту в освітньому процесі, зокрема таких платформ, як ChatGPT, Jamboard, Canva, Lovo, що значно покращують процес навчання.
Світлана Розмариця, методист ВСП Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА, поділилася досвідом застосування онлайн-застосунків для викладання української літератури, зокрема ментальних карт і інструментів для створення відеозанять.
Антоніна Дудченко, голова методичного об’єднання Сумської області, наголосила на важливості партнерства між коледжами та університетами в умовах воєнних реалій. Вона підкреслила значення адаптації навчальних процесів до нових умов, зокрема через дистанційне навчання.
Наталія Шевчун, викладач КЗ «Ніжинський фаховий медичний коледж», представила метод «Кроссенс» як ефективний інструмент для розвитку критичного мислення та активізації пізнавальної діяльності студентів.
Наталія Грона, доктор педагогічних наук, доцент, викладач Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка, презентувала організацію V Всеукраїнської науково-практичної конференції до Міжнародного дня рідної мови, яка відбудеться в лютому 2025 року. Науковиця акцентувала важливість мовної освіти в умовах війни та роль конференції для обміну досвідом серед викладачів та науковців.
Олена Попружна, викладач ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка», акцентувала на важливості участі представників технічних і комп’ютерних спеціальностей у такому заході, оскільки питання розвитку мови й освітнього процесу в умовах сучасних технологій мають універсальне значення для всіх напрямів навчання.
Ірина Михайленко, викладач КЗ «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж», звернула увагу на важливість мовної компетентності медичних працівників та інтеграції мовних знань у медичну освіту, зокрема для покращення взаєморозуміння з пацієнтами.
Засідання обласного методичного об’єднання викладачів філологічних дисциплін стало важливою платформою для обміну ідеями та досвідом, що сприятиме підвищенню професійного рівня викладачів та покращенню якості освіти в Чернігівській області. Усі доповіді були змістовними, цікавими та актуальними.
За матеріалами сайту
Ради директорів ЗФПО Чернігівської області