З 7 по 15 грудня 2024 року в рамках проєкту DAAD HSWT №57649162 «Digit 3: Збір даних і цифровізація з акцентом на університетські коледжі в 2024 році» на базі Університету прикладних наук Вайєнштефан – Тріздорф (HSWT) в Німеччині відбувся семінар «Збір даних, розрахунок маржинального доходу та його аналіз» для 14 викладачів коледжів – структурних підрозділів аграрних університетів України, учасником якого став викладач циклової комісії з комп’ютерної інженерії Ніжинського фахового коледжу НУБіП України Дмитро Кочур.
З вітальним словом до учасників програми звернувся професор Ральф Шлаудерер. У своїй промові він окреслив ключові цілі та завдання семінару, підкресливши важливість співпраці в наукових дослідженнях.
Наукові співробітники Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT) Сергій Аксенов, Вадим Петренко та Катерина Тужик презентували для обговорення структуру робочого зошита для збору та аналізу даних сільськогосподарських підприємств з метою визначення маржинального доходу.
Відбулася зустріч із представницею Інституту досліджень техніки та будівництва в сільському господарстві (KTBL) Катериною Крон, під час якої учасники обговорили сучасні дослідження та інновації у сфері сільськогосподарської техніки й будівництва, а також можливості співпраці щодо впровадження новітніх технологій для підвищення ефективності аграрного сектору.
Професор Міхаель Трьостер поділився важливими аспектами функціонування біогазових установок, наголосивши, що ці установки є невід’ємною складовою стратегії сталого розвитку, оскільки дозволяють перетворювати органічні відходи на енергію, зменшуючи негативний вплив на навколишнє середовище.
Професор Франциска Веспель, фахівець у селекції зернових, представила результати своїх досліджень, спрямованих на підвищення врожайності та стійкості до хвороб, акцентуючи увагу учасників зустрічі на сучасних біотехнологіях.
Професор Вольфрам Спреер представив для обговорення раціональне використання водних ресурсів у німецькому сільському господарстві, підкресливши важливість зрошувальних систем в умовах кліматичних змін.
Маркус Хайнц, керівник освітнього центру, організував захопливу екскурсію мальовничим містом Тріздорф. Учасники дізналися про історію та культуру регіону, оглянули архітектурні пам’ятки, старовинні замки та історичні площі, які зберегли етнічну спадщину. Екскурсія була доповнена цікавими місцевими легендами та історіями, що додало їй особливого шарму.
Відбулася екскурсія до кампусу, де знаходиться кафедра інформаційних технологій та цифровізації в аграрній сфері, про роботу якої розповіла українка Олена Собко.
У рамках програми учасники відвідали аграрне підприємство Müßighof у Баварії, зокрема ферму великої рогатої худоби, де ознайомилися із сучасними методами ведення сільського господарства. Особливу увагу привернув огляд інноваційної сільськогосподарської техніки, яка використовується для обробки землі та догляду за тваринами.
Крім того, усі учасники проєкту завітали до майстерні сирів. Вони детально ознайомилися з технологічним процесом виробництва сирів та традиціями їх виготовлення в Німеччині. Під час обговорень акцентували увагу на якості сировини, стандартах безпеки на виробництві, а також проаналізували процеси на виробничих лініях і зберігання готової продукції.
Дякуємо координатору професору Шлаудереру та асистентам проєкту Людмилі Камзін, Вадиму Петренку та Ользі Тригубець за чудову нагоду перейняти європейський досвід, за продуктивну співпрацю, невимушену атмосферу та безмежну гостинність! Віримо у перемогу та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!
Дмитро Кочур,
викладач циклової комісії з
комп’ютерної інженерії