У межах тижня циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін було проведено ряд заходів, серед яких - виставка словників «Розмаїття слів», яку підготувала провідний бібліотекар коледжу Ірина Скальницька. 19 лютого студенти другого курсу спеціальності 174 «Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка» групи АН231 в супроводі класного керівника Юлії Івановської занурилися в словниковий світ.
Відвідувачі познайомилися з історією словників, їх характеристиками, переглянули різноманітне приладдя, котре використовувалося у бібліотечній справі попередніми поколіннями та діючі інвентарні книги, що датуються 1944 роком, переглянули книги XIX – початку XX століть, що зберігаються у шафах читальної зали.
У своїй розповіді бібліотекар закцентувала увагу студентів на словник «Словарь української мови», який також часто згадується як «Словник української мови Грінченка», виданий у 1907-1909 роках у м. Києві у 4-х томах. Матеріали для словника зібрала редакція журналу «Кіевская старина», а упорядкував його з додатком власного лексичного матеріалу Борис Грінченко. Правопис, який створив для словника Грінченко, опісля отримав назву грінченківка. Укладання словника тривало 46 років і мало великий вплив на усталення української літературної мови й літературного правопису. «Словарь української мови» налічує приблизно 68000 слів, а у кінці четвертого тому окремим додатком подані «Крестнтые имена людей» (Хрещені імена людей), оскільки раніше часто вживались скорочені форми імені, а про повну форму забували одразу після хрещення.
Сподіваємося, що подібні заходи стануть традиційними та сприятимуть популяризації мовознавства серед молоді. Ця виставка стала важливим кроком у справі підвищення мовної культури серед студентів, надаючи їм можливість заглибитися у світ словників та їх значення в житті суспільства.
Юлія Івановська,
класний керівник академічної групи,
Ірина Скальницька,
провідний бібліотекар