Писанкарство – це більше, ніж просто процес розпису яєць. Це мистецтво, яке втілює глибокі духовні сенси та зв'язок із предками, традиціями та символами природи.
09 квітня 2025 року студенти першого курсу спеціальності «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)», група ПН241, у супроводі класного керівника Ольги Юрош та голови циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Юлії Івановської відвідали майстер-клас з писанкарства, який провів Художній відділ Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського.
На початку заходу студенти прослухали історію писанкарства, його походження та символіку. Далі учасників ознайомили із техніками роботи: як використовувати віск, фарби та інструменти для створення орнаментів. Особливу увагу приділили символам, які мають глибоке значення: сонце, хрест, дерево життя, хвилі та інші.
Майстер-клас із писанкарства для здобувачів освіти виявився чудовою нагодою пізнати культурну спадщину, навчитися новому мистецтву та створити щось унікальне своїми руками. Писанки, виготовлені власноруч, стали не лише пам'яткою, а й справжнім символом духовного зв'язку з традиціями.
Сам процес створення писанки – це момент глибокого занурення у мистецтво, де кожен штрих набуває особливого значення.
Атмосфера майстер-класу сприяла розслабленню, концентрації та відкрила завісу таємниць цієї давньої техніки і перетворила на захопливий досвід, який об'єднує творчість і знання. Кожен учасник створив власну писанку-оберіг.
Щиро дякуємо працівникам Художнього відділу за гостинність та дружню атмосферу. Було приємно поділитися частинкою великодньої традиції та творчого натхнення.

Ольга Юрош, класний керівник,
Юлія Івановська, голова циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін