23 квітня 2025 року на базі Ніжинського фахового коледжу НУБіП України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція педагогічних та науково-педагогічних працівників, аспірантів, молодих учених «Стратегічні напрямки розвитку науки, освіти та суспільства», присвячена Дню коледжу.
Директор коледжу Олена Литовченко у своєму вступному слові привітала всіх із Днем коледжу та підкреслила важливість таких зустрічей для професійного зростання й спільного пошуку відповідей на сучасні виклики. Побажала, щоб Ніжинський фаховий коледж НУБіП України й надалі був місцем, де народжуються професіонали, і щоб у стінах закладу освіти завжди панував дух розвитку та успіху. Висловила вдячність учасникам конференції за їхню небайдужість і побажала успішної роботи, натхнення та швидкої перемоги Україні.
Із найщирішими привітаннями до учасників конференції звернулася директор Бережанського фахового коледжу НУБіП України Світлана Пилипишин, яка привітала з Днем коледжу та Великодніми святами, побажала працівникам позитивних думок та емоцій, здатності протистояти викликам часу та якнайшвидше дочекатися перемоги й миру.
Захід згуртував Житомирський, Київський, Сумський, Рівненський, Тернопільській, та Чернігівський регіони нашої країни, охопивши 13 закладів вищої та фахової передвищої освіти, близько 70 учасників.
До уваги учасників конференції були представлені виступи з актуальних питань щодо трансформації освіти, можливостей викладання англійської мови за допомогою штучного інтелекту; використання платформи КАНООТ! в Україні; організації позааудиторної роботи зі студентами спеціальності 275.03 Транспортні технології ( на автомобільному транспорті) в коледжі та її впливу на підготовку майбутніх фахівців; наслідків інформаційної війни як загрози духовній безпеці України; аналізу впливу літературних діалогів кінця ХIХ- початку ХХ століть на формування національної свідомості українців; спроб осмислення сутності росії; впливу конструкції ГРМ на паливну економічність ДВЗ; наслідків Чорнобильської катастрофи; впливу туризму на економіку Ніжина; волонтерського туризм як новітнього історичного феномену на Чернігівщині тощо.
Даний захід став майданчиком для широкого обміну думками щодо актуальних питань у різних галузях знань, включаючи роль суспільних та гуманітарних наук у формуванні національної ідентичності; роль медіа у формуванні світогляду молоді; стале управління природними ресурсами; використання супутникових технологій для моніторингу довкілля; екотоксикологію та біоіндикацію стану атмосферного повітря; сучасні технології на автомобільному транспорті; застосування роботизованих засобів в агропромисловому комплексі; використання методів Reinforcement Learning (RL) для управління збором врожаю; комбіноване використання відновлюваних і традиційних джерел енергії; автоматизацію з використанням технологій машинного навчання; цифрові технології для підвищення безпеки та стійкості енергосистем; цифрові трансформації в енергетиці; сучасні технології та обладнання для виробництва енергії з біомаси; інноваційні технології обробки води для зрошення; використання платформи matlab для ідентифікації динамічних ланок систем автоматичного керування; розвиток хмарних технологій; сучасні засоби дистанційного програмування мікроконтролерів; побудову високонадійних комп'ютерних мереж; методику діагностування кризових явищ на підприємстві; роль цифрового маркетингу у сучасному бізнесі; системний підхід до управління економічним потенціалом підприємств; сучасні інноваційні технології в спорті; забезпечення права на безпечне навколишнє середовище в умовах воєнних дій тощо.
Науково-практична конференція відзначилася відкритим спілкуванням, продуктивною взаємодією та корисною дискусією між учасниками. Матеріали конференції будуть розміщені на офіційному сайті коледжу за посиланням https://natc.org.ua/content/konferenciji-2025.
Бажаємо учасникам конференції натхнення, подальших творчих і наукових досягнень!
Лариса ПАВЛОВСЬКА,
завідувач навчально-методичного кабінету