В умовах загострення екологічної кризи в Україні та сьогоднішньої орієнтації держави на природоохоронну політику й входження в загальноєвропейську світову систему екологічної безпеки надзвичайно важливу роль має відігравати ефективне екологічне виховання молоді.
Екологічне навчання й виховання – це психолого-педагогічний процес, спрямований на формування в людини знань, наукових основ природокористування, необхідних переконань і практичних навичок, певної орієнтації та активної життєвої позиції в галузі охорони, збереження й примноження природних ресурсів. Свідоме та бережливе ставлення до природи, екологічну культуру маємо формувати з дитинства в сім'ї та школі.
З метою просвітницько-виховної роботи члени екологічного гуртка коледжу «Життя в стилі «ЕКО» разом з куратором проекту «Врятуй їжачка» в м. Ніжині Олександром Кириченком відвідали ряд загальноосвітніх закладів, зокрема ЗОШ №№ 1, 2, 9. Цікаві презентації, підготовлені студентами, не могли залишити учнів байдужими. Аня Костюченко познайомила їх не тільки із заходами, що провели гуртківці, планами на майбутнє, а й розповіла про наш навчальний заклад, тому зустріч носила ще й профорієнтаційний характер. Аліна Паскевич до уваги учнів 5, 6, 8 класів представила презентацію щодо шкідливого впливу відпрацьованих батарейок на навколишнє середовище, а учням 9 класу була запропонована анкета на визначення їх екологічного ставлення до природи. Анкетування показало, що більшість школярів бере участь в екологічних акціях, з метою покращення стану довкілля збирають макулатуру, доглядають за клумбами, висаджують дерева, а також збирають батарейки й обмінюють контейнери на м´ячі. Олександр Кириченко особливо відзначив учнів загальноосвітньої школи № 2 за активну участь в екологічному проекті «Врятуй їжачка», адже вони вже обміняли 5 контейнерів із відпрацьованими батарейками на 5 м´ячів, а також пообіцяли і надалі продовжувати цю благородну справу.
Звісно ж, від успішного здійснення екологічної освіти, формування нового екологічного мислення великою мірою залежить майбутній стан природного середовища. Тому екологічний гурток «Життя в стилі ЕКО» у своїй діяльності буде і надалі займатися як просвітницькою, так і практично-виховною роботою.
Насамкінець хотілось би подякувати Олександру Кириченку, голові циклової комісії технічного сервісу та експлуатації машин і обладнання,
а також студентській раді коледжу за допомогу в організації заходів.
Ірина Савченко,
керівник екологічного гуртка «Життя в стилі «ЕКО»