Підвищення якості освіти, удосконалення практичної підготовки та посилення зв’язків із роботодавцями – пріоритетні завдання розвитку відокремлених підрозділів у 2018 році
18 січня продовжилася зустріч керівництва Університету зі структурними підрозділами. Звітували керівники відокремлених підрозділів – навчальних закладів. У вступному слові ректор Університету Станіслав Ніколаєнко нагадав вимогу законодавства щодо проведення щорічних заслуховувань керівників навчальних закладів про основні досягнення та плани на майбутнє перед трудовими колективами та вищими організаціями. Саме в межах цих вимог і проводяться традиційні зустрічі, на яких діляться здобутками, обговорюються шляхи подолання невдач і узгоджуються плани на найближчий рік. Станіслав Миколайович закликав керівників двох інститутів і дев’яти коледжів бути лаконічними, конкретними та відвертими.
Присутніми на співбесіді були проректори: Ігор Ібатуллін, Сергій Кваша, Вадим Ткачук та Валерій Іщенко. Ними загострювалися питання профорієнтаційної роботи, збільшення контингенту студентів, навчальної і наукової діяльності та багато інших.
У важкому стані на початку цього року опинилися коледжі. До законодавчої невизнеченності ролі цих навчальних закладів у освітній системі країни додалася невизначеність у питаннях фінансування. Для пришвидшення вирішення означених проблем керівники коледжів із колективами звертатимуться до народних депутатів.
Не дивлячись на «підвишений» стан коледжі – відокремлені підрозділи мають численні здобутки, досягнуті в 2017 році. Більшість із закладів минулого року успішно ліцензували підготовку за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти: Рівненський коледж (Корсун Я.П.) – за трьома спеціальностями, Мукачівський аграрний коледж (Садварі Ю.Ю.) – за двома,Бережанський (Пилипишин С.І.), Ніжинський (Литовченко О.В.) агротехнічні – за однією спеціальністю кожен.
Сергій Кваша, до функціональних обов’язків якого належить координація діяльності відокремлених підрозділів, значну увагу приділив аналізу динаміки контингенту студентів інститутів і коледжів. Адже саме це, на переконання Сергія Миколайовича, є інтегрованим показником діяльності закладу.
Присутні дали адміністраціям закладів ряд конкретних пропозицій щодо удосокналення ситуації.
Загалом, атмосфера співбесід залишалася дружньою та діловою, що відзначали не лише керівники відокремлених підрозділів, а й їх куратори – директори інститутів і декани факультетів НУБіП України: Володимир Козирський, Зиновій Ружило, Анатолій Остапчук, Микола Доля, Віктор Забалуєв, Анатолій Діброва, Олена Яра, Микола Цвіляховський, Тарас Євсюков і учений секретар Університету Оксана Барановська.
Підсумовуючи звіти та представлені плани усіх відокремлених підрозділів, ректор Станіслав Ніколаєнко закликав акцентувати увагу в 2018 році на трьох основних завданнях:
1) підвищувати якість освіти, без чого існування навчального закладу на сьогодні є невиправданим,
2) удосконалювати практичну підготовку студентів, що робитиме їх конкурентоспроможними на сучасному ринку праці;
3) активніше залучати до вирішення проблем закладу, розширення баз практик, узгодження навчальних планів і програм роботодавців, які стають повноправними учасниками сучасного навчального процесу у вишах.
А головне, це – не зупинятися на досягнутому рівні, яким би високим він не казався сьогодні. Меж досконалості не існує, підкреслив Станіслав Миколайович.
За матеріалами сайту nubip.edu.ua