ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЧИСЛА π
13 березня члени наукового математичного гуртка «Вектор» познайомили студентів Ніжинського агротехнічного коледжуз традицією святкування числа π(пі).
День π– неофіційне свято, яке святкується 14 березня, що в прийнятому, зокрема, в США форматі записується як 3,14 і являє собою три перші розряди числа π. Ще однією датою, пов'язаною з числом π, є 22 липня, яке називається "Днем наближеного числа π", оскільки в європейському форматі дат цей день записується як 22/7, а значення цього дробу є наближеним значенням числа π. Свято було започатковане у 1987 році фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць і число), дата14 березня– 3/14 - і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π (3,1415926 ....). А ще число πспівпадає з датою народження А.Ейнштейна – 14 березня (03.14).
Число π– безкінечне, досить багато людей намагалися обчислити його. Серед них Архімед та Леонардо да Вінчі(1452−1519). Люди вивчають його на протязі 4000 років.
А Людольф ван Цейлен провів більшу частину свого життя над розрахунками перших 36 цифр після коми числа π («цифри Людольфа»). Згідно з легендою ці цифри були вигравірувані на його надгробній плиті після смерті.
Японський професор Ясумаса Канада обчислив число πдо 12411-триліонного знаку після коми. Ці обчислення були засекречені, оскільки з таким обсягом даних можна відтворити зміст будь-якого секретного документа. У цьому числовому ряді закодовані всі книги написані й ще не написані людством. Потрібно тільки знайти цей ряд у числі π.Числу π присвячено багато віршів та пам'ятників.
Наталія Петриченко,
керівник наукового математичного гуртка «Вектор»