Актуальність проблеми насильства в підлітковому середовищі

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ НАСИЛЬСТВА В ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ
      Ми живемо у світі, де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище як насилля, тобто дія чи бездіяльність, що спричиняє або здатна спричинити фізичні, психічні ушкодження особистості. Випуски новин переповнені повідомленнями про злочини, вбивства, пограбування, левову частку яких скоюють підлітки.

      З метою просвітницької роботи серед студентів коледжу було організовано виховний захід «Актуальність проблем насильства в підлітковому середовищі» за участю начальника сектору профілактики правопорушень серед неповнолітніх служби у справах дітей Єрофєєвої Лариси Григорівни, яка ознайомила студентів I-II курсів з такою проблемою, як насилля серед учнівської та студентської молоді.
      Україна – п’ята у Європі за рівнем насилля серед молоді. Такі дані відображає доповідь Всесвітньої організації охорони здоров’я. Жорстоке з’ясування стосунків між юними особами забирає життя 6 молодих українців зі 100 тисяч населення.

Від насильства в Європі щодня помирає 40 молодих людей у віці від 10 до 29 років. Насильство серед підлітків – буденна реальність для багатьох людей в усьому світі. Переслідування, знущання, погрози онлайн, образи – все це має негативний вплив на особистість та його успіхи в навчанні.
       Агресія і залякування є серйозною проблемою в Україні. Дослідження показують, що таке явище зустрічається серед українських підлітків удвічі частіше, ніж у європейських країнах.

      До надмірної жорстокості підлітків штовхає помста, самоствердження або звичайне шоу для отримання порції адреналіну. Після груп смерті в соціальних мережах, які доводили дітей до самогубств, в інтернеті поширюється нова небезпечна гра. У спільнотах підлітків заохочують до нелюдської жорстокості, учасники викладають відео бійок, хто набере більше вподобань та поширень – той і переможець. Лише одна спільнота, яка пропагує насильство, об'єднує понад 20 тисяч учасників.
      Не лише в Україні, а й у світі спостерігається така тенденція, яка називається «булінг» або цькування іншої особи, яка може завершитися або самогубством дитини, яка стала жертвою такого цькування, або нанесенням тілесних ушкоджень, завданням не тільки морального тиску, а й фізичного.
       Щонайменше третина українських підлітків були жертвами цькування з боку однолітків. Причин такої поведінки безліч, та врятувати від найгіршого може лише уважність батьків. Прикро визначати той факт, але далеко не всі батьки вміють і можуть це зробити
       Перше, що ми бачимо – це одну із причин нерозуміння того, що дитину взагалі треба виховувати, друге – нерозуміння, як виховувати. Дуже часто батьки кажуть, що за це має відповідати держава, садочок, школа, навчальний заклад. Змалечку батьки не вчать дітей елементарним правилам безпеки, зокрема, що кликати на допомогу – це не соромно. Проблема жорстокості не ззовні, тому будь-які її прояви потрібно зупиняти одразу. В іншому випадку підліток звикає вирішувати всі свої проблеми тільки силою.
      Тож, нам – психологам, викладачам, класним керівникам навчальних груп необхідно навчити підлітків любити ближнього, поважати його думку і право! Ближній – поняття всеохоплююче, то – і друг, і недруг; знайомий і незнайомий…
БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І НЕ ДАВАЙТЕ НІКОМУ СЕБЕ СКРИВДИТИ!
Ірина Савченко, практичний психолог

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111