Щодня ми перебуваємо в певному інформаційному полі, переживаємо певні події, які нам дають як позитивні, так і негативні емоції, а інколи призводять до стресових ситуацій.
Робота з людьми, особливо з дітьми, забирає багато сил. Рівень самовіддачі і самоконтролю настільки високий, що психічні ресурси практично не встигають відновлюватися. Тривожність, депресія, емоційне спустошення – ось ціна відповідальності, яку платить викладач.
Психологічний дискомфорт викладача негативно впливає на його здоров'я – фізичне, психічне, професійне. Ефективним засобом збереження психологічного здоров'я викладачів є використання способів саморегуляції, відновлення. Це свого роду техніка безпеки для фахівців, які мають численні й інтенсивні контакти з людьми в процесі професійної діяльності.
Тому, з метою відновлення емоційного здоров’я, в рамках щорічних науково-методичних практичних семінарів «Сучасна аграрна освіта – 2019», практичний психолог коледжу Ірина Савченко провела психологічний тренінг «Зроби з лимону лимонад». Під час заходу викладачі із задоволенням виконували цікаві вправи, малювали, танцювали і, навіть, співали. Під релаксуючу музику учасники занурювалися у світ дитинства, «гортаючи сторінки книги свого життя», згадуючи як приємні, так і неприємні моменти життєвих подій. Одним словом – півтори години були майстром свого життя.
Шекспір говорив: «Немає нічого ні доброго, ні поганого, тільки наша уява робить події такими». Коли доля дає вам лимон, намагайтеся зробити з нього лимонад. Намагайтеся жити в гармонії із собою та світом, налаштовувати себе лише на позитивне світосприйняття.
Ірина Савченко, практичний психолог