21 ВЕРЕСНЯ –- МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

       Міжнародний день миру відзначають з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН з метою зміцнення миру в усьому світі, припинення вогню, відмови від насильства та підвищення обізнаності населення нашої планети про мир.
       В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня.
       Генеральна Асамблея ООН закликає всі народи та держави хоча б цього дня скласти зброю та дотримуватись перемир’я, принаймні, протягом доби.
       За традицією День миру розпочинається з удару в Дзвін Миру, який знаходиться у західній частині саду перед будівлею Секретаріату Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку. Зазвичай, Генеральний секретар ООН перш ніж ударити у Дзвін, виступає із спеціальним зверненням і закликає народи всього світу задуматися на мить над значенням миру для всіх людей.
       Символом Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою, який після Другої світової війни почали називати «голубом миру». Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
       Для України це свято має особливе значення, адже українська держава протягом усіє своєї історії бореться за своє мирне існування.
       У 2014 році Україна зазнала військового вторгнення з боку російської федерації. Агресор стрімко анексував Кримський півострів і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької областей. Були вбиті і покалічені тисячі українських громадян, мільйони людей з окупованих агресором українських територій стали біженцями і вимушеними переселенцями. У лютому 2022 року агресор розпочав повномасштабну війну, здійснюючи відкритий геноцид українського народу, знищуючи цивільну інфраструктуру, завдаючи ракетних ударів по території всієї країни.
       Для когось мирне життя – це буденність, а для українців – це мрія. Ми щодня змушені виборювати право жити під мирним небом. Мир справді має неймовірно важливе значення і наш народ по-особливому відчуває це зараз.

       Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити усе заради спокою на Землі.

       З нагоди Дня миру та з метою розширення знань студентів щодо важливості миру на Землі, виховання патріотизму й любові до свого народу і Батьківщини в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України класними керівниками академічних груп було проведено виховні заходи, зі студентами різних курсів і спеціальностей проведений флешмоб «Ми за мир!» та організована акція «Побажання для України та українців», під час якої всі охочі мали змогу залишити свої побажання на паперових фігурках у вигляді мініатюрних птахів.

Я маю в серці мрію щиру:
Хай тихо стане в нас від миру,
І буде тихе щастя скрізь
Без криків, пострілів і сліз.
Нам разом в мирі жити треба –
Одна земля й одне в нас небо!
Одна зима, одне і літо –
Нам разом в мирі треба жити!
Країни рідної сини,
Хоч різні в нас думки і сни.
І різні сльози й різний сміх,
Та мрія є одна на всіх.
Хоч різні ми, але так схожі,
Бо кожен, кожен з нас не може
Без миру в Україні жити,
Де мирне небо й мирне жито.
Без мирних справ і мирних слів,
Чи то є Харків, чи то Львів;
Чи захід то, чи то є схід –
У мирі нам всім жити слід!
За все дорожча й важливіша
В країні рідній мирна тиша,
Тому я мрію палко й щиро:
Хай стане тихо в нас від миру!
М. Лукаш

       У День Миру бажаємо всім спокою, процвітання і міцного здоров’я!
       Миру в усьому – миру в родинах, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!
 
Ганна Ковтун,
культорганізатор

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111