22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

       День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено Злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Це свято нагадує нам, особливо зараз, під час військової агресії з боку російської федерації, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, у нас єдина держава і ми – єдиний  народ! 
       Говорячи про соборність держави, ми насамперед маємо на увазі її територіальну цілісність. Однак соборність і територіальна цілісність держави ґрунтується передусім на системі моральних об’єднавчих цінностей громадян і їхнього переконання належати до єдиної нації. Це особиста відповідальність за кожного зокрема та суспільство загалом, це прагнення невпинного розвитку та духовного збагачення, це готовність протистояти загрозам посягання на ці цінності.  
       Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.
       Сьогодні Соборність для України – це деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом.
       Від 2014 року Україна бореться за територіальну цілісність і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські регіони, але всі захоплені території обов’язково будуть звільнені. Соборність – мета Перемоги.
       Пам’ятаємо свою історію, вшановуємо своїх героїв і, дбаючи та захищаючи єдність і суверенітет своєї держави й народу України, неухильно рухаємося вперед.
       Попри військовий стан, колектив коледжу традиційно долучився до вшанування пам’яті борців за незалежність України: хвилиною мовчання згадали тих, хто загинув у війні на Сході України, поклали квіти до пам’ятного знаку «Герої не вмирають».
       Щиро вітаємо всіх українців із Днем Соборності України! 

Ковтун Ганна,
ку
льторганізатор коледжу

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

 
 

111 111 111 111 111