Вже стільки літ і стільки зим
Як відгримів той біль кривавий,
Вони ж ще там, на полі слави,
Уклін їм, мертвим і живим!
Спасибі вам, сивоголові,
Вітчизни-матері сини!
Немає правди у війни,
Вона лиш в мирі та любові!
Зупинись, прислухайся – на мить
Кричать з вогню і мати, і дитина
Хай буде мир, хай більше не горить
У пеклі війн твоє життя, людино!
15 вересня – знаменна дата в житті кожного з нас – День визволення міста Ніжина від німецько-фашистських загарбників у роки Другої світової війни.
І цього року ми відзначаємо 80 річницю визволення нашого рідного міста.
Це свято «зі сльозами на очах» об’єднує всі покоління мешканців міста: тих, хто боровся за наше місто на полі бою та потім піднімав його з руїн, тих, хто вклав в його нинішній вигляд свою працю і талант, зберіг і примножив славні традиції, та тих, хто сьогодні сміливо йде в бій проти окупанта за незалежність країни.
Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про тих, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, хто загинув, визволяючи наше рідне місто від нацистських окупантів.
Ми вклоняємося перед подвигом наших дідів та прадідів за їхню мужність, силу, волю й низько схиляємо голови перед пам’яттю полеглих.
Та війна знову прийшла на нашу землю, в нашу країну. І нині наші військові мужньо боронять рідну землю, захищають кордони держави та мир і спокій громадян. Ніжинські сини та доньки поряд з іншими українцями стоять на сторожі нашого спокою і ціною власного життя бережуть мир і свободу нашої держави! Нинішнє і майбутнє покоління ніколи не повинні забути цей подвиг, цінувати, пам’ятати й примножувати традиції свого міста, свого народу, своєї України!
![](/media/foto/news/news_20230915_001.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230915_003.jpg)
Тому сьогодні, у день визволення нашого міста, представники коледжу вшанували пам’ять усіх, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках, хто загинув, визволяючи рідне місто від нацистських окупантів.
![](/media/foto/news/news_20230915_009.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230915_011.jpg)
Крім того, головою циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, викладачем історії Володимиром Шевченком для студентів перших курсів було проведено виховний захід, під час якого вони також вшанували пам’ять та подвиг наших ветеранів.
![](/media/foto/news/news_20230915_006.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230915_007.jpg)
Нинішні захисники стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Тож бажаємо всім Захисникам і Захисницям нашої Батьківщини та їх родинам здоров'я, добробуту, тепла й затишку в оселях, оптимізму, здійснення найзаповітніших мрій і, неодмінно, Перемоги!
Слава Україні! Слава її Героям!
Ганна Ковтун,
культорганізатор