АгроВесна – 2021

       17 лютого студенти третього курсу спеціальності «Агроінженерія» під керівництвом викладача, голови циклової комісії з експлуатації машин і обладнання Олександра Кириченка після тривалої перерви через пандемію коронавірусу стали учасниками однієї з найважливіших для аграріїв події – Міжнародної агропромислові виставки сезону «АгроВесна-2021», яка об’єднала в собі одночасно три виставки: «Зернові технології», «Agro Animal Show» та «Фрукти, овочі, логістика».

       Відвідуючи виставку, студенти мали можливість ознайомитися з останніми досягненнями та інноваціями світового й вітчизняного машинобудування для аграрного сектора, сільськогосподарським обладнанням для ремонту і сервісу, технологіями точного землеробства, обладнанням і технологіями для рослинництва й агрохімією.
       Під час ознайомлення з величезною кількістю експозицій виставок студентів вразив той факт, що серед них була представлена велика кількість саме українських виробників, що в свою чергу говорить про розвиток вітчизняних агротехнологій, сільськогосподарської техніки та біоінженерії. І це не дивно, адже наша країна є аграрною державою.

       На деяких експозиціях дилерів імпортної техніки поруч із закордонною була розміщена техніка, розроблена й виготовлена одеською компанією VELES AGRO, яка є виробником багатофункціональної грунтообробної техніки з високими стандартами якості.
       Великою експозицією був представлений український виробник обладнання ТОВ «Завод Кобзаренка», виробничі потужності якого розміщені в Сумській області та Польщі. Дане підприємство позиціонує себе як виробник № 1 тракторних причепів та навісного обладнання в Україні. За словами директора Анатолія Кобзаренка, в цьому році їхнє підприємство запропонувало аграріям декілька новинок, а саме: бочку з автоматичним приводом та напівпричепи для автотягачів, кузов яких виготовлено із алюмінію. На наше запитання «де закуповують метал для виробництва напівпричепів?» Анатолій Дмитрович відповів, що дану продукцію вони випускають у кооперації з закордонним виробником, тому рама береться як готовий виріб, а алюмінієві листи для виготовлення бортів імпортують із Німеччини.

       Студентам, які зацікавилися даною конструкцією напівпричепа, було  запропоновано особисто ознайомитися із будовою та зазирнути до кузова.
       Також дуже сподобалася експозиція, на якій були представленні автомобілі МАN. Майбутні агроінженери мали змогу приміряти місце водія та спробувати себе за кермом великотонажного автомобіля.

       Чим ще запам’ятається нам «АгроВесна-2021»? Звичайно, великою кількістю дронів. На сьогодні дрони можуть виконувати великий спектр різноманітних операцій: фотографування полів, охорона територій земельних угідь, оцінка якості врожайності для корегування підживлення рослин, точне підживлення рослин, перенесення вантажів та багато інших. На експозиціях були представленні як мініатюрні 4-х моторні, так і потужні 6-ти моторні літальні апарати.
       Єдине, чого не вистачало цього року у виставкових павільйонах, так це зернозбиральних комбайнів. Можливо перешкодою стали складні погодні умови, які вплинули на транспортування, або інші причини, але факт залишається фактом.

       Цьогорічна виставка дала змогу зрозуміти, що поки український СІЛЬГОСПМАШ звісно поступається світовим лідерам машинобудування, але  впевнено стає на «ноги» і цьому переконанню сприяли виставкові експозиції таких виробників, як Бердянський завод сільхозтехніки, Оріхівський завод сільгоспмашин «АГРОТЕХ», Елеватор БУДМАШ (м. Коломия), ПАТ «Завод Фрунзе», ЛубниМАШ, ТОВ «Лозівські машини», Умань ФЕРММАШ та інші.
      Екскурсія видалася дуже цікавою та корисною для студентів, які в майбутньому неодмінно стануть фахівцями агропромислової галузі.
 
Олександр Кириченко,
голова циклової комісії з експлуатації машин і обладнання
та фундаментальних дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: natims@i.ua

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

 
 

111 111 111 111 111