Сучасні тенденції в освіті вимагають від закладів освіти постійного пошуку інновацій у викладанні. Залежно від формату навчання кожен викладач особисто обирає інтерактивні методи, які включають велику кількість новітніх ідей у проведенні тематичних занять. Одним із таких методів є бінарне заняття, що передбачає реалізацію міждисциплінарних зв’язків.
Викладач екології Ірина Савченко та викладач української літератури Ольга Кисла разом зі студентами ІІ курсу спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» групи АН211 провели бінарне заняття «О.Довженко "Зачарована Десна". Образ величної ріки за часів Довженка та сучасний стан водної артерії», поєднавши характеристику образу Десни як головного в образній системі кіноповісті «Зачарована Десна» та аналіз екологічного стану найбільшої ріки Чернігівщини.
![](/media/foto/news/news_20230303_003.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230303_011.jpg)
Заняття мало своєрідне поетичне та відео обрамлення. Цікавим було поєднання уривків із кіноповісті «Зачарована Десна» про любов та повагу до природи, бажання жити в повній гармонії з нею; здатність природи розуміти людину та дякувати за турботу або ж карати за нанесену шкоду; про повені на Десні, чистоту води в річці, риболовлю та взагалі значення величної ріки в житті рідного придеснянського села з ґрунтовними виступами студентів про місце Десни в гідросистемі як Чернігівщини, так і всієї України; про причини відсутності в останні роки повеней та шкоду від цього; про рівень забруднення деснянської води; про стан екосистеми Десни та її туристичну привабливість. Усі разом на занятті працювали на одну мету – виховувати вміння бачити красу в буденних речах, потребу піклуватися про природу як невід’ємну частину життєдіяльності людини.
На занятті як гості були присутні викладачі двох циклових комісій – загальноосвітніх та соціально-гуманітарних дисциплін. Після його завершення всі активно долучилися до обговорення.
Ольга КИСЛА,
викладач циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін,
Ірина САВЧЕНКО,
викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
![](/media/foto/news/news_20230303_006.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230303_008.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230303_010.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230303_012.jpg)