10 травня провідний бібліотекар коледжу Ірина Скальницька в онлайновому режимі на платформі ZOOM взяла участь у Cвітовому кафе та мережуванні «Українські бібліотеки у воєнний час». Організаторами події виступили Progress Foundation (Румунія) та ВГО Українська бібліотечна асоціація.
![](/media/foto/news/news_20220511_012.jpg)
Це жахливо, що в XXI столітті, коли люди планують колонізувати Марс, жінки та діти гинуть від бомб, снарядів і пожеж у центрі Європи. Російські варвари руйнують школи, університети, музеї, бібліотеки, собори, пам’ятки культури тощо.
Усі українці розуміють, що це війна не лише Збройних Сил – це справді народна війна, у якій ми захищаємо наші родини, наші домівки, наші міста, нашу Україну, нашу Європу, наш Світ. Ми захищаємо наші демократичні цінності та права, свободу та незалежність
![](/media/foto/news/news_20220511_014.jpg)
Під час проведення зустрічі, Члени Президії та члени ВГО Українська бібліотечна асоціація з різних публічних бібліотек (Києва, Львова, Вінниці) розказували про свою діяльність у воєнний час. Багато з них стали волонтерськими центрами та прихистками для біженців.
![](/media/foto/news/news_20220511_016.jpg)
Особливо вразила доповідь директорки Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки Світлани Моісєєвої. Ця бібліотека уже вдруге з 2014 року опинилася в окупації і шукає шляхи збереження фондів та контакту з читачами. Зараз вони називають себе мандрівною бібліотекою, бо бібліотекарі працюють у семи містах. Хоч працювати в таких умовах морально важко, вони все одно роблять свою справу. І вірять, що повернуться до рідного міста.
![](/media/foto/news/news_20220511_018.jpg)
Тож, як бачимо, бібліотеки в Україні навіть у воєнний час залишаються осередками інтелектуальної свободи та громадянської активності, провідниками національних ідей, патріотизму та європейських цінностей, просторами просвітництва і толерантності, багатомовними та полікультурними. Українські бібліотекарі – це воїни проти фейкових новин та ворожої інформації, які стоять за правду та відкритість.
Ірина Скальницька, провідний бібліотекар