ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ МИКОЛИ ГОГОЛЯ – ВИДАТНОГО ПИСЬМЕННИКА НІЖИНЩИНИ

       21 листопада в рамках проведення Тижня циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Ніжинського фахового коледжу НУБіП України викладачами Юлією Івановською і Тетяною Носковою для студентів перших курсів було організовано екскурсію до музею Миколи Гоголя.
Метою подорожі, перш за все, було ознайомлення з Ніжинським періодом в творчості видатного письменника та його зв'язками з Чернігівщиною.
       Музей Миколи Гоголя – найстаріша музейна установа міста Ніжина. Тут знаходиться облаштована кімната, схожа на ту, у якій письменник прожив 7 років, навчаючись у Ніжинській гімназії вищих наук.
У музеї студенти мали можливість ознайомитися з портретами батька та матері письменника, тут же побачили портрет 12-річного Гоголя, написаний художником Д.Варакутою. Серед інших експонатів музею були представлені: фотокопії портретів викладачів та гімназистів, програм, навчальних планів, сторінок книг обліку успішності, конспекти та підручники гімназистів гоголівських часів.

 

       Особливу увагу студентів привернули книги та фізичні прилади, якими користувалися гімназисти першої половини ХIХ століття під час навчання. Великий інтерес у першокурсників викликали меблі ХIХ століття, зокрема дзеркало, які свідчать про особливості інтер'єру того часу, письмовий стіл із двома кріслами, туалетний столик, кабінетна шафа, створені в дусі традицій відомого майстра меблів Шарля Артура Буля.

 

       Також досить цікаво була представлена інформація про охоче вивчення давньої української історії Миколою Гоголем у гімназії вищих наук; про народні звичаї та усну творчість, з якими він знайомився на Ніжинських базарах, у передмісті Магерки, де мав багато знайомих. З їх уст видатний письменник записував різні словечка місцевих жителів, коротенькі історії та анекдоти. Пізніше ніжинські типи, окремі сценки увійшли до творів "Вечори на хуторі біля Диканьки" і «Миргород».

 

       Проведена екскурсія справила велике враження на студентів коледжу. Вони висловили своє захоплення від побаченого та почутого, подякували за цікаву й змістовну розповідь директорці музейного комплексу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Анні Парубець.
 
Юлія Івановська, Тетяна Носкова,
викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

 
 

111 111 111 111 111