13 березня студенти першого курсу спеціальності «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» відділення технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації групи АН231 у супроводі класного керівника Юлії Івановської здійснили екскурсію до Музею «Ніжинська поштова станція».
Екскурсовод Лілія Руденко розповіла відвідувачам, що музей знаходиться в історичній будівлі поштової станції, яка є пам’яткою архітектури 18 століття. Це єдиний музей такого формату в Україні, а також єдиний в Україні комплекс, котрий зберігся майже повністю та був відкритий у 1993 році на честь тисячоліття Ніжина. Поштовий двір відновили на основі архівних документів, що зберігалися в Києві.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_022.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_024.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_026.jpg)
Студенти почули розповідь, як гінці доставляли князівські грамоти, як везли донесення козаки Війська Запорізького, про роль українських гетьманів у розвитку пошти України, про те, яким було місто Ніжин в XIX – початку XX ст. на поштових листівках.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_028.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_030.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_032.jpg)
У двох виставкових залах демонструється близько 500 експонатів, присвячених розвитку кінної пошти України з часів Київської Русі – до кінця 19 ст. Серед них оригінальні колекції дорожнього побуту: поштові приладдя, чорнильні прибори 19-20 ст., піддужні дзвіночки, підсвічники, колекції поштових марок, матеріали про функціонування Ніжинської поштової контори і роботи її працівників, макет поштової станції Ніжина 19 ст. Також в музеї відтворено кімнату станційного наглядача та куточок для подорожуючих з самоваром та чайним посудом.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_036.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_039.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240313_042.jpg)
На цій поштовій станції у різні часи зупинялося багато видатних діячів: Григорій Сковорода, Марко Вовчок, Микола Гоголь, Микола Лисенко, Тарас Шевченко та інші.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_044.jpg)
Також для емоційного задоволення та згуртованості колективу студенти відвідали кінотеатр, де змогли ближче познайомитися між собою, поділитися враженнями від побаченого, дізнатися уподобання і хобі один одного.
![](/media/foto/news2024/news_20240313_033.jpg)
Екскурсії та відпочинок від занять – невід’ємна частина студентського життя. Студенти отримали позитивні емоції та залишилися дуже задоволеними проведеним з одногрупниками часом, тому з нетерпінням очікують на нові цікаві зустрічі та заходи.
Юлія Івановська,
класний керівник академічної групи