ФОРУМ МІЖНАРОДНОГО ПАРТНЕРСТВА ДЛЯ БІБЛІОТЕК

        17 листопада на платформі Zoom БФ «Бібліотечна країна» у рамках проєкту «Lib: продовження» провів Форум міжнародного партнерства для бібліотек.

 

        Метою форуму став обмін досвідом у сфері міжнародного партнерства в бібліотечній справі задля самопрезентації бібліотечних лідерів України та напрацювання нових партнерств, з метою поширення й географічного зростання культури «сестринських бібліотек».
       Відкрив роботу форуму голова БФ «Бібліотечна країна» Ігор Степурін. Також з вітальними словами до учасників звернулися виконавча директорка БФ «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум та президентка ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Оксана Бруй.

 

       Форум мав умовний поділ на декілька блоків. У першому виступали  українські колеги з власним досвідом та запитами на міжнародне партнерство, де представили презентації потенційних проєктів.    Серед виступаючих були  представники Харківщини, Луганщини, Донеччини та Чернігівщини.
       У другому блоці слово мали закордонні колеги:
  • Ізобель Хантер, виконавча директорка Libraries Connected, Лондон, Великобританія;
  • Дзідра Шміта, директорка Ризької центральної бібліотеки, Латвія;
  • Віргінія Сведєне, координаторка освіти дорослих, Публічна бібліотека Паневежиського повіту Габріеле Петкевичайте-Біте, Литва;
  • Ольга Матасарі, координаторка проєктів Асоціації бібліотекарів з Республіки Молдова, Кишинів.
       У своїх виступах спікери говорили про те, яким чином допомагають біженцям з України, як організовують курси з вивчення мови, пропагують українську культуру для своїх користувачів та збирають технічну й художню літературу різними мовами для поповнення фондів постраждалих від російської агресії бібліотек.
       У третьому блоці учасники форуму заслухали виступи українських колег, які мали можливість стажуватися у закордонних бібліотеках.

 

       На завершення форуму підвели підсумки уже напрацьованих форм міжнародної співпраці між українськими та закордонними бібліотеками, обговоривши співпрацю у майбутньому.
 
Ірина Скальницька,
провідний бібліотекар

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

 
 

111 111 111 111 111