ГОЛОКОСТ. ЧУЖОГО ГОРЯ НЕ БУВАЄ

       Щороку 27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який є одним з найбільших трагедій в історіїї України та всього світу. Зазначена дата обумовлена Резолюцією Генеральної асамблеї ООН № 60/7 від 1 листопада 2005 року, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

       Для українців жахливим символом Голокосту став Бабин Яр – місце розстрілу понад 150 тисяч євреїв та представників різних національностей, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках.
       Нацистська операція в Бабиному Яру 29-30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Так, за статистикою, серед 6 мільйонів загиблих євреїв понад 1,5 мільйони були нашими співгромадянами.
       Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

 

 

       Не стало винятком і наше місто Ніжин. Пам’ятним місцем жертв розстрілу під час війни стало місце масового розстрілу євреїв у 1941 році, яке знаходиться на виїзді з Ніжина біля кар’єрів цегельного заводу. Цю місцевість ще називають Ніжинським Бабиним Яром. Саме тут у роки Другої світової війни впали невинними жертвами більше п’яти сотень євреїв Ніжина.

       Вшанування Голокосту дозволяє наступним покоління зберегти пам’ять про цю трагедію та не допустити у майбутньому актів геноциду. Водночас російська агресія проти України змушує констатувати, що ідеї фашизму не зникли з порядку денного. Кривавий терор російських військових у Бучі, бомбардування критичної інфраструктури міст, обласних центрів України, знищення житлових масивів та багатьох інших міст вкотре змушує цивілізований світ до згуртування, протидії проти державного тероризму в особі російської федерації.
       Україна пам’ятає трагедію Голокосту й нині на полі бою відстоює ідеї гуманізму та толерантності, захищає права і свободи людини, її культурні цінності.

 

 

       Ознайомитися з інформаційними матеріалами щодо Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту можна за посиланнями:
 
Ганна Ковтун,
культорганізатор коледжу

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

111 111 111 111 111 111