14 лютого – День комп’ютерника. Це хоч і неофіційне, але свято, яке відзначають у всьому світі, включаючи Україну. Дата святкування обрана на честь створення першого електронного комп’ютера. Саме цього дня 1946 року запрацював перший робочий електронний комп’ютер ENIAC I, а до нього були лише прототипи й експериментальні моделі. ENIAC став першим комп’ютером, який вирішував реальні практичні завдання: обраховував балістичні таблиці армії. До речі, саме від ENIAC сучасні комп’ютери успадкували двійкову систему числення.
Цей день, без сумнівів, можна назвати днем кожного з нас, бо ми всі причетні до світу інформаційних технологій. Адже в сучасному світі неможливо обійтися без комп’ютера. І це пов’язано не тільки з навчанням чи роботою, але і з соціальними мережами також – це наші онлайн спілкування, пошта тощо. Тому, свято має міжнародний формат з мовою, яку всі розуміють.
До цього свята долучились і студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН232 ВСП «Ніжинський фазовий коледж НУБіП України», для яких була проведена інтелектуальна гра «Найрозумніший. Спеціальний випуск», як аналог однойменної телевізійної гри.
![](/media/foto/news2024/news_20240215_061.jpg)
12 студентів із групи взяли участь у відбірковому раунді. Лише за додатковими запитаннями можна було відібрати для наступного раунду 6 студентів, які і вийшли у наступний раунд «Півфінал»: Барус Іван, Кубрак Андрій, Москалюк Олексій, Сокол Володимир, Усик Максим та Шовкун Даніїл.
![](/media/foto/news2024/news_20240215_063.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240215_065.jpg)
Для визначення порядку вибору категорій учасниками гри було проведено конкурс «Дешифрувальник».
![](/media/foto/news2024/news_20240215_067.jpg)
У «Півфіналі» учасники вибирали категорії та протягом 1 хвилини намагалися дати якомога більше правильних відповідей. В запеклій боротьбі до фіналу вийшли три учасники: Кубрак Андрій, Москалюк Олексій та Сокол Володимир.
![](/media/foto/news2024/news_20240215_068.jpg)
І найважче учасникам дався «Фінал». Але безкомпромісне журі в складі Анни Калініченко, голови циклової комісії з комп’ютерної інженерії, Лариси Павловської, завідувача навчально-методичного кабінету, та Ірини Демченко, викладача циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, однозначно визначили переможця гри.
![](/media/foto/news2024/news_20240215_069.jpg)
Ним став Москалюк Олексій. Вітаємо переможця!!!
За підсумками гри студенти отримали сертифікати переможця та фіналістів інтелектуальної гри «Найрозумніший. Спеціальний випуск».
![](/media/foto/news2024/news_20240215_070.jpg)
![](/media/foto/news2024/news_20240215_071.jpg)
Оксана КУЛИК,
викладач циклової комісії з комп’ютерної інженерії