23 травня для студентів спеціальностей «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» і «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» було організовано гру «Кращий за професією», під час якої кожна з команд-учасників отримала індивідуальне завдання однакової складності. Роботи виконувалися під чітким керівництвом викладачів циклової комісії електроенергетики та систем автоматизації Романа Залозного, Наталії Соломко, Михайла Олешко та наглядом незалежного журі у складі завідувача відділення технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації Олександра Ландика і провідного інженера з охорони праці Альони Шкодин.
Змагалися чотири команди:
- «220» – Зибницький Владислав, Крайніков Нікіта, Шумейко Павло;
- «380» – Кравець Володимир, Прохоренко Іван, Хилько Вадим;
- «Світлодіодики» – Касянюк Дмитро, Македон Олександр, Панчошний Дмитро;
- «Заземлення» – Бондарь Віталій, Голляк Юрій, Сурмачевський Микола.
Конкурс складався з чотирьох практичних завдань, під час виконання яких студенти відпрацьовували набуті навики з:
-
монтажу схем освітлювальної мережі (вибирали елементи електричних схем, а саме: розетки, вилки, вимикачі, патрони, кабель та провід. Необхідно було правильно підібрати обладнання згідно отриманих завдань, а потім зробити монтаж та демонтаж електричних схем проводок);
-
підключення та налаштування регулятора вологості (після правильного підключення та налаштування проводили дослідження вологості ґрунту за допомогою датчика вологості, який занурювали у ємність з грунтом);
-
підключення та налаштування терморегулятора (після налаштування терморегулятора перевіряли температурний режим в навчальному приміщенні);
-
паяння, випаювання та припаювання елементів (необхідно було знайти елементи, відповідно до завдання випаяти їх та припаяти на задану плату).
![](/media/foto/news/news_20230523_062.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_064.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_066.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_068.jpg)
За визначений час усі команди виконали завдання якісно, чітко дотримуючись всіх правил охорони праці. Після перевірки щодо правильності зібраних електричних кіл їх вмикали в електричну мережу, що підтверджувало правильність і якість монтажу, підключення та налаштування.
![](/media/foto/news/news_20230523_071.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_072.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230523_074.jpg)
Наталія Соломко,
голова циклової комісії електроенергетики
та систем автоматизації