Круглий стіл «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття»

       6 лютого в коледжі проведено круглий стіл «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття» присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь. Основою для цієї дати стала Рамсарська конвенція підписана 02 лютого 1971 року (набрання чинності для України 15 листопада 1997 року).

       До водно-болотних угідь відносять всі поверхневі води материків та островів, а також морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує 6 метрів. Здається їх багато… Але фрази: «З 1900 року 64 % водно-болотних угідь світу зникли» та «З 1970 до 2010 року популяції прісноводних видів тварин і рослин зменшилися на 76%» збивають з пантелику. Як так? Пригадайте скільки боліт осушено лише навколо Ніжина. Тому так важливо збагнути необхідність зваженого природокористування ще під час навчання. Щоб наші студенти, ставши інженером чи фермером, працювали без зайвої шкоди для природи.

       Захід організували викладачі дисципліни «Екологія» Ірина Савченко й Олександр Микула. На круглому столі із доповіддю «Торфи Чернігівщини» виступила студентка групи ПН181 Вікторія Нечваль із доповіддю «Водно-болотні угіддя очима зоолога», старший викладач кафедри біології НДУ імені Миколи Гоголя Олександр Вобленко. На закінчення, Олександр Микула розповів про проблему вигорання торфів навколо Ніжина.

       Студенти та викладачі із цікавістю слухали доповіді, особливо розповідь Олександра Вобленка, яка охоплювала його подорожі по Україні, Сибіру та Антарктиді.

       Цікаві, конструктивні, глибокі доповіді учасників Круглого столу спонукали всіх присутніх до роздумів щодо проблеми збереження водно-болотних угідь Чернігівської області, міста Ніжина та Ніжинського району.
 
Олександр Микула, викладач циклової комісії
загальноосвітніх дисциплін

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: natims@i.ua

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

111111