МІЖНАРОДНІ ОСІННІ ДНІ СПОСТЕРЕЖЕНЬ ЗА МІГРУЮЧИМИ ПТАХАМИ

       Щороку, у перші вихідні жовтня, проводяться міжнародні осінні спостереження за мігруючими птахами. Цього року вони припали на 5-6 жовтня. EuroBirdwatch (Європейські спостереження за птахами) є частиною World Birdwatch — світової ініціативи, започаткованої 1993 року BirdLife International (26 років міжнародних, комплексних професійних та аматорських спостережень міграцій птахів).

       Перший World Birdwatch мав на меті сприяти посиленню інтересу громадськості до природи та допомогти усвідомити її важливість через спостереження за птахами. Нині World Birdwatch перетворився на регулярну подію, яка проходить у світі що два роки. Натомість EuroBirdwatch, як успішне продовження World Birdwatch, проходить у Європі щорічно.

Від коледжу в акції прийняв участь викладач біології Олександр Микула, який у складі виїзної групи волонтерів проводив обліки поблизу Десни.

      Погода була сприятлива, за дні спостережень відмітили 38 видів птахів. Зокрема бачили журавлів, сірого сорокопуда, крижнів, вільшанок, довгохвостих синиць, чорного, сивого, сірійського, великого та малого строкатого дятлів…. А от чисельність видів була незначною на фоні минулих років. Всіх спостерігачів вразила обміліла Десна в районі старого парому біля с. Макошине. Уцілому все пройшло добре, матеріали спостережень оформлені і передані до Українського товариства охорони птахів.

      Усі бажаючі можуть ознайомитись із роботою Українського товариства охорони птахів (дочірньою організацією BirdLife International) за посиланням: http://birdlife.org.ua або https://www.facebook.com/BirdLifeUA
 
Олександр Микула, викладач біології

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: natims@i.ua

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

111111