НА ПУЛЬСІ ПРИРОДИ

       Особливістю біології, як науки, є постійне спостереження за змінами у природі. Часом відльоту і прильоту птахів, квітування рослин, видовим складом екосистем тощо. Для цього проводяться відповідні моніторингові виїзди.

       Разом із директором РЛП «Ніжинський» Сергієм Мельниковичем та викладачами НДУ імені Миколи Гоголя Олександром Вобленком і Ларисою Лобань у весняних моніторингах стану екосистем РЛП «Ніжинський» приймав участь Олександр Микула.

       Під час кількох виїздів можна було спостерігати як, після «зимової сплячки», природа розквітає на очах. Відцвіли підсніжники, розквітли проліски, ряст, медунка, анемона… Поступово розпускаються дерева, птахи розбиваються на гніздові території, а в деяких видів уже пташенята. У деяких лісах сильні вітри влаштували справжні завали, через які навіть пройти не просто. Явною проблемою є випалювання сухої трави. Разом із якою згорають весняні виводки зайців, болота, дикі поросята, місця гніздування птахів, іноді хати… Учасникам виїздів довелось прийняти участь у гасінні кількох таких підпалів. Звіти поїздок впливають на роботу парку і входять до наукових статей дослідників.

       Загалом зараз гарний час для поїздок до лісу. Першоцвіти радують око, ліси наповнені сонцем і пташиним співом. Головне щоб сприяла погода і навколо нічого не горіло.
Олександр Микула, викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: natims@i.ua

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

111111