ПРОФІЛАКТИКА НАРКОМАНІЇ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ

     Важливою в профілактиці наркоманії є санітарно-освітня робота серед дітей і підлітків. Дехто з фахівців рекомендує проводити медичну пропаганду в навчальних закладах протягом усього навчального року, інші вважають за необхідне ввести в навчальну програму курс з профілактики наркотичної залежності.
 
     У своїй роботі необхідно поєднувати різні форми та методи, головне, щоб вони були ефективними. Серед таких розповіді про реальні випадки тяжких наслідків наркотизму – медичних і соціальних, особливо переконливі повідомлення про важкі отруєння, смертельні випадки від передозувань наркотиками тощо. Необхідно також акцентувати увагу підлітків на  згубному впливу наркотиків на фізичний розвиток, інтелект та потомство. Дуже важливим у профілактичних заходах є взаємодія підліткової наркологічної служби, відповідних підрозділів МВС та  комісій у справах неповнолітніх.
      Профілактика наркоманії повинна стати невід’ємною частиною освіти. З цією метою в коледжі зі студентами груп МН161, ПН171 та ОН161 проведено виховний захід на тему «Шкідливий вплив наркотиків на підлітковий організм», який було доповнено цікавою презентацією та переглядом документального фільму. Найбільше вразила присутніх  розповідь Ігоря Лук’янця, приватного підприємця і, в минулому, наркомана зі стажем. Як він сам пояснив, від наркотичної залежності не можна звільнитися, це – хвороба, яка просто так людину не залишає і є дуже небезпечною, проте його випадок унікальний і, на жаль, поодинокий. Студентів зачепила відверта сповідь гостя про його непросте життя. Людина, яка пройшла такий життєвий шлях, хотіла донести до сердець присутніх, що все починається з простої цигарки, вулиці, оточення…, а закінчитися може – трагедією.
     Насамкінець студентам була запропонована анкета на виявлення вживання наркотичних засобів і взагалі ставлення до них.
     Хороша профілактична робота серед підлітків обов’язково стане стримуючим фактором і зменшить кількість молодих людей, які «підсіли» на наркотики, але вести її треба постійно і в широких масштабах.
Цінуйте своє життя й  пам’ятайте,
що воно вам дається лише один раз!
                                                            
Савченко Ірина,
практичний психолог

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: natims@i.ua

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

111111