06 серпня до Ніжинського агротехнічного інституту та Ніжинського агротехнічного коледжу з робочим візитом завітав проректор з навчальної і виховної роботи Національного університету біоресурсів і природокористування Сергій Кваша, академік Національної академії аграрних наук, доктор економічних наук, професор.
Темою бесіди стали особливості організації освітнього процесу в новому навчальному році з урахуванням вимог та обмежень, обумовлених карантином, результати здачі випускниками інституту єдиного вступного іспиту з іноземної мови та шляхи їх покращення, проведення вступної кампанїї, забезпечення питання запровадження індикативної собівартості навчання, розвиток матеріально-технічної бази.
Сергій Миколайович ознайомився з результатами роботи приймальної комісії коледжу (на основі базової середньої освіти зараховано 102 абітурієнта на місця державного замовлення, 35 осіб - за умов договору), обсягами державного замовлення коледжу та інституту.
![](/media/foto/news/news_20200806_005.jpg)
Директор інституту Василь Лукач та директор коледжу Олена Литовченко зазначили, що освітній процес в 2020-2021 н.р. відбуватиметься згідно із Постановою головного державного санітарного лікаря України №42. Зараз ведеться підготовка аудиторій та лабораторій до навчання. Наразі інститут та коледж мають потужний аудиторний фонд, який дозволяє навчання в дві зміни.
Проректор оглянув новостворені приміщення бухгалтерії та ознайомився з діяльністю факультету інженерії та енергетики: побував в лабораторіях хімії; агрохімії, ґрунтознавства та безпеки ґрунтів; аналізу якості насіннєвого матеріалу; електротехнологій в аграрному виробництві; відремонтованих приміщеннях кафедр. Декан факультету Анатолій Кушніренко розповів про основні напрями наукової роботи викладачів, представив результати роботи студентських наукових гуртків, постерні презентації магістрів та кращі магістерські проєкти студентів.
![](/media/foto/news/news_20200806_012.jpg)
Сергій Миколайович оглянув і музейний комплекс: Музей історії навчального закладу, що охоплює доленосні сторінки від 1895 року і ремісничого училища до сучасного закладу вищої освіти; Музей хліба, який є осередком формування ідеології майбутнього фахівця-аграрія; Музей Гідності та Пам’яті, який передає ключові моменти становлення державності та незалежності України. Особливу увагу проректора привернули облаштований у дворі інституту розарій, в якому висаджено 247 троянд чайно-гібридних сортів, та встановлений на постаменті раритетний трактор "Універсал" 1946 року випуску.
![](/media/foto/news/news_20200806_008.jpg)
Наприкінці зустрічі Сергій Миколайович висловив переконання, що в такі непрості часи колективи навчальних закладів докладуть всіх зусиль задля збереження та примноження студентського контингенту, та зауважив, що головне зараз – переглянути форми і зміст освітнього процесу, сконцентрувавши свої зусилля на підвищенні якості освітнього процесу та особистої освітньої компетентності кожного викладача!
![](/media/foto/news/news_20200806_002.jpg)