Перетягування канату – один з найдавніших видів спорту, в якому дві команди безпосередньо міряються силою. Цей вид спорту входить до програми Всесвітніх ігор. Щорічно проводяться чемпіонати світу серед національних збірних – окремо на відкритому повітрі та в закритих приміщеннях. Проводяться змагання і серед клубів. У багатьох країнах є клуби любителів цього виду спорту, як жіночі, так і чоловічі.
В Україні перетягування канату є офіційно визнаним видом спорту. Його поширенням і популяризацією займається Федерація найсильніших атлетів України і перетягування канату, яка була офіційно заснована у 2001 році. Її президентом є Заслужений тренер СРСР та України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Володимир Кіба, який і запропонував студентам Ніжинського фахового коледжу НУБіП України прийняти участь у змаганнях.
20 травня 2023 року з метою популяризації і підвищення престижу учнівського перетягування канату як засобу оздоровлення молоді, широкого залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом на базі Київського військового ліцею імені Богуна відбувся Чемпіонат України з перетягування канату серед молоді 15 – 17 років.
Яскравим відкриттям змагань стали виступи художнього колективу Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України та вихованців Київської муніципальної академії естрадного та циркового жанру.
Загалом у змаганнях взяли участь 17 команд юнаків та 5 команд дівчат – представників закладів освіти з військовою або посиленою фізичною підготовкою (військові ліцеї, військові ліцеї з посиленою фізичною підготовкою, Олімпійський фаховий коледж імені Піддубного з фізичного виховання і спорту України та відокремлені структурні підрозділи НУБіП України: Бобровицький, Боярський, Ірпінський, Немішаєвський та Ніжинський фахові коледжі.
![](/media/foto/news/news_20230520_002.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230520_004.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230520_006.jpg)
Команду Ніжинського фахового коледжу НУБіП України представляли студенти перших і других курсів:
- Александров Артем – група ЕН211;
- Бова Іван – група ПН221;
- Кургак Андрій – група ЕН211;
- Нічипорук Володимир – група АН211;
- Раднянко Михайло – група МН212;
- Чульцов Олег – група КН221;
- Швидун Богдан – група ПН221.
Під час змагань наша збірна продемонструвала свою згуртованість, майстерність, фізичні та психологічні якості, прагнення до перемоги. Запекла боротьба на доріжках панувала до останніх хвилин зустрічі.
![](/media/foto/news/news_20230520_009.jpg)
Залучаючи студентів до занять з перетягування канату тим самим отримуємо гармонійно розвинуту, здорову особистість, а вольові навички і мотивація до занять з фізичного виховання залишаються на все життя.
Бажаємо нашим спортсменам міцного здоров’я, успіхів у навчанні та
спорті, нових великих звершень і перемог!
Павло Марущак,
голова циклової комісії з фізичного виховання