ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

        У рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week) в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України було організовано Тиждень циклової комісії спеціальних економічних дисциплін, насичений різноманітними та цікавими заходами. Частина заходів проводилася на базі коледжу, деякі – організовані безпосередньо Національним банком України.
       Стартував Тиждень 20 березня з пізнавальної екскурсії до Ніжинської державної податкової інспекції. Під час зустрічі студенти ІІ курсу спеціальності «Облік і оподаткування» групи ОН211 та ІV курсу спеціальності «Транспортні технології» групи ПН191 мали можливість поспілкуватися з фахівцями Ніжинської податкової інспекції Сергієм Шовкуном та Тетяною Антоненко, які змістовно та цікаво розповіли студентам про сучасну систему оподаткування і наскільки важливо вчасно сплачувати податки; як створити та користуватися електронним кабінетом платника. Сергій Шовкун також відповів на запитання студентів щодо можливості працевлаштування на державну службу в ДПІ .

 

       21 березня для студентів-обліковців було проведено гостьову лекцію на тему «Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів» від доцента кафедри обліку та оподаткування НУБіП України, кандидата економічних наук Оксани Ганяйло. Під час зустрічі була розглянута важлива тема, яка стосувалась питання взяття на облік платників податків, формування звітності та порядок її подання до контролюючих органів. Студенти активно долучились до обговорення даної теми та поділились власним досвідом щодо питань подання електронної звітності.
       22 березня студенти груп ОН211 та ПН191 відвідали Ніжинське відділення Приватбанку, де зустрілися із заступником керівника Сергієм Самойленком. Під час відвідування відділення банку студенти ознайомилися з процесом діяльності установи та мали можливість безпосередньо спостерігати за обслуговуванням клієнтів в операційному відділі та касах.

 

       23 березня директор Ніжинського міського молодіжного центру Анжела Тимченко провела тренінг з Краудфандингу, і хоча повітряна тривога змусила спікера спілкуватися з відвідувачами у сховищі – студенти з цікавістю слухали інформацію щодо роботи молодіжного центру, правил створення й отримання світових грантів; дізналися про «фандрайзинг» та «краудфандинг». Діалог проходив під гаслом «Ти крутий, ти того вартий», також студенти опрацювали вправу
«30 секунд в ліфті», навчилися розрізняти «холодні», «теплі» та «гарячі контакти». Наприкінці зустрічі Анжела Володимирівна запросила присутніх до участі в актуальних грантових проєктах «Лабораторія «Відповідальний громадянин» та «Ідея «Тон».

 

       Крім того, студенти І курсу спеціальності «Облік і оподаткування» групи ОН221 взяли участь у вебінарі «Як та коли виник Національний банк України?», де познайомилися з історією становлення та розвитку банківської справи в Україні; дізналися, як виник центральний банк та з’явилась гривня; де виготовляють українські гроші.

 

 

       24 березня студенти груп ОН211 та ПН191 долучились до вебінару «10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час» від головного експерта управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяни Машлаковської, де дізналися про найпоширеніші сценарії шахрайства під час воєнного часу; правила безпеки у кіберпросторі; як подбати про захист свого банківського рахунку; як вберегтися від фітингу; як захистити свій гаджет та що робити в разі його викрадення.

 

       Традиційним підсумком Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week) стане вечірка з фінансової грамотності Kahoot!, під час якої відбудуться інтерактивні та інтелектуальні ігри з фінансової обізнаності. Захід запланований на 31 березня 2023 року о 15.00. Всі, хто виявить бажання перевірити свою фінансову обізнаність, мають зареєструватися для участі за покликанням:
 
Тетяна Романенко,
голова циклової комісії
спеціальних економічних дисциплін

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111