7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з’явилося 2019 року, покликане об’єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій, адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Відзначати День української хустки запропонувала активістка та депутатка Вінницької облради Людмила Станіславенко. Ідею підтримали громадські активісти в Україні та в усьому світі. Зокрема, 2019 року свято відзначалося в США, Іспанії, Канаді, Латвії, Португалії, Казахстані, Йорданії, Індії.
![](/media/foto/news/news_20231207_022.jpg)
День української хустки відзначають у День Катерини – одне з головних жіночих свят, оскільки свята Катерина вважається заступницею жіночої долі.
Українська хустка – оберіг та символ життя, любові та патріотизму, вірності в коханні, незмінна супутниця у житті прекрасної половини людства, оспівана у піснях. Впродовж століть хустка уособлювала для кожної людини рідну Україну, рідний дім, рідну матір. Це невід’ємна частина української культурної спадщини.
Сьогодні українська хустка завойовує прихильність не тільки в українок, а й модниць всього світу. Українське стає світовим трендом. Цього дня у багатьох містах і селах України традиційно жінки і дівчата одягають хустки, демонструючи свою багатовікову красу.
![](/media/foto/news/news_20231207_023.jpg)
Українські народні традиції цього дня підтримали і студентки Ніжинського фахового коледжу НУБіП України у традиційному флешмобі «Українська хустка – берегиня наша». Хустка, як невід’ємний елемент одягу, підкреслює його буденність чи святковість, інформує про родинний, матеріальний статус.
![](/media/foto/news/news_20231207_027.jpg)
![](/media/foto/news/news_20231207_029.jpg)
![](/media/foto/news/news_20231207_028.jpg)
Дійсно, українська хустка – це не лише мистецький витвір, але й душа українського жіноцтва! Вона легка і крилата, як мамина ласка, як батьківська хата…Чи не так? Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо українські традиції – це генетичні скарби нашого народу.
Ганна Ковтун,
культорганізатор