ВИХОВНА РОБОТА В НІЖИНСЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ НУБІП УКРАЇНИ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ ТА ВІЙНИ

       Виховна робота є невід’ємною складовою освітнього процесу Ніжинського фахового коледжу НУБіП України.
       Пріоритетним напрямом в організації виховного процесу в коледжі є індивідуальний підхід до виховання кожного студента, стимулювання саморозвитку й самовиховання, духовного пошуку, створення сприятливого виховного середовища, залучення студентів до здобутків духовної та моральної культури нації, виховання патріотів,  гідних громадян України. Увесь спектр виховної роботи, яка проводиться в коледжі, представлений у комплексному плані з виховної роботи та плані заходів з національно-патріотичного виховання ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України».
       Нинішній навчальний рік став роком викликів та випробувань не лише для всіх учасників освітнього процесу коледжу, а й для нашої держави. Але не зважаючи на пандемію та введення воєнного стану, виховний процес в закладі освіти не припинявся: відповідно до ситуації обирався формат проведення заходів.
       Протягом 2021-2022 н.р. в коледжі у змішаному режимі працювало п’ять гуртків художньої самодіяльності: вокального співу, художнього читання, театрального мистецтва, хореографії (ансамбль танцю «Angel»), інструментальний, до яких залучено понад 50 студентів денної форми навчання.

       Гайдук Діна посіла ІІ місце у Міжнародному мистецькому конкурсі «Скадовськ збирає друзів – 2022», жанр «Вокальне мистецтво».
       Ансамбль танцю «Angel» здобув І місце в XVI Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Симфонія талантів», ІІ місце у ІІ Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Soul of Music» та два ІІІ місця у Міжнародному мистецькому конкурсі «Скадовськ збирає друзів – 2022» і Всеукраїнському мистецькому фестивалі «Багряна Леся – квітне у віках».
       Студентський гурток театрального мистецтва «Прем’єра» здобув Гран-Прі у Всеукраїнському дистанційному патріотично-творчому благодійному конкурсі-марафоні талантів «Україна сильна, незламна, талановита»; звання лауреата І премії у Всеукраїнському конкурсі театрального мистецтва «Мельпоменочка – 2022»;   ІІ місце в Обласному конкурсі театрального мистецтва «Театральна весна 2021» та ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі театрального мистецтва «Мельпоменочка – 2021».

       Мусієнко Маргарита отримала Гран-Прі у Всеукраїнському дистанційному фестивалі-конкурсі «Світ Dreams» у номінації «Конкурс читців» та диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському мистецькому фестивалі «Багряна Леся – квітне у віках» у номінації «Театральний жанр»; Лозицька Яна та Мішок Роман отримали дипломи лауреатів І ступеня у Всеукраїнському дистанційному конкурсі авторської прози та поезії «ЯwriteR» у номінаціях «Авторська поезія. Громадянська лірика» і «Авторська поезія. Філософська лірика».
       Протягом навчального року проведено заходи, у тому числі в дистанційному форматі, до святкових та знаменних дат: з нагоди Дня коледжу, Дня університету, Дня матері, Дня знань (посвята в студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України), Дня працівників освіти, Міжнародного Дня студента, Дня працівників сільського господарства. Співробітники брали участь у: мітингу-реквіємі з нагоди 104 річниці Бою під Крутами, мітингу-реквіємі, присвяченому 77-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, міських заходах з нагоди 78-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Ніжина та 78-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України; загальноміських мітингах-реквіємах, присвячених Дню пам’яті Чорнобильської трагедії, Дню Гідності та Свободи, Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні, Дню Соборності України.

       Колективом коледжу було організовано та проведено дистанційно флешмоби: «НАТК за Мир» до Міжнародного дня миру; «Хочеш бути здоровим? Будь!»; «Українська хустка мені до лиця»; до Дня матері; Міжнародного дня сім’ї;  Всенародного дня батька; «Передай свічку пам’яті» до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії;  «Вишиванка – наш оберіг» до Дня вишиванки.

       Студенти та викладачі закладу освіти активно долучилися до участі в благодійній акції «Кошик добра для літньої людини» з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці (було організовано збір продуктових наборів для підопічних Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ніжинської міської ради Чернігівської області). Представники коледжу займаються волонтерською роботою з метою підтримки Збройних сил України. Співробітники коледжу підтримали запропоновану ініціативу університету та перерахували одноденний заробіток в розмірі близько 40 000 грн. на потреби ЗСУ.

       Для студентів коледжу було організовано та проведено онлайн школу першокурсника, інтелектуальні змагання «Що? Де? Коли?», «Правовий брейн-ринг», «Колумби інформатики», «Smart student», «Хто зверху?»; літературні вечори «Про що співають слова?», «Поезія – це завжди неповторність» (до Дня української писемності та мови); поетичне рандеву «Майстерність пера – майстерність серця», усний журнал «Леся Українка – геніальна донька українського народу»; майстер-класи «Подарунок викладачеві власноруч»; акції «Стоп Булінг!», «Подаруй бібліотеці книжку», «Голуб миру», «Місячник добрих справ», «Чисте довкілля – чиста душа», «Прибрав – про природу подбав», акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом; Тиждень історії, Тиждень безпеки дорожнього руху; Місячник правових знань; Тиждень охорони праці; Європейський тиждень місцевої демократії; заходи в рамках Дня біологічного різноманіття, Дня пам'яті померлих від СНІДу, Міжнародного дня людей похилого віку; відкриті виховні заходи з військово-патріотичного та національно-патріотичного виховання до Дня Державного Герба України, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня Державного Гімну України, Дня пам’яті Корюківської трагедії, Дня українського добровольця, Дня Державного Прапора України, Дня пам’яті Чорнобильської трагедії, Дня Героїв України, Дня українського козацтва, Дня захисника України, Дня утворення УПА, Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, Дня українського кіно, Дня Гідності і Свободи; екскурсійні поїздки до м. Батурина, м. Києва, м. Чернігова, с. Буки Сквирського району, смт. Тростянець Ічнянського району, м. Новгород-Сіверського, с. Ворохти Надворнянського району.

       Здобувачі освіти взяли участь у вузівській науково-практичній інтернет-конференції «Герої моєї родини»; засіданнях круглих столів «Україна – співзасновниця ООН», «Подбай про природу щоб вона подбала про тебе», «Водно-болотні угіддя і вода», «Екологічні наслідки Чорнобиля»; семінарі «Запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми».

       У 2022 році студентською радою коледжу було організовано та проведено Всеукраїнську студентську науково-практичну інтернет-конференцію «Студентська наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку», тренінг «Я – лідер»; брейн-ринг до Дня Європи, квест до Дня захисника України, онлайн квест до Дня книги, турнір з копм’ютерної гри «Counter-Strike: Gо». Студенти-активісти закладу освіти стали учасниками Генеральної асамблеї Української асоціації студентів, онлайн-засідання студентського самоврядування «Формування позитивного бренду та іміджу закладу фахової передвищої освіти: діалог студентського самоврядування і стейкхолдерів», організованого Державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», форуму молодіжних ініціатив Ніжина «CoolТИватор IDей-2021», творчого онлайн челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців».

       До Міжнародного Дня студента організовано та проведено онлайн конкурс «Краса коледжу – 2021».

       Традиційно навесні та восени проводилися заходи з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану прилеглих територій навколо навчальних корпусів та гуртожитку. Колективом коледжу проведені екологічні акції до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» (організатор Всеукраїнський молодіжний рух Let's do it, Ukr), «Ми – за чисті береги!», «Зробимо Україну чистою». Крім того, учасниками студентського наукового хіміко-біологічного гуртка «Aves» виготовлено 20 штучних гнізд для птахів та розміщено на території РЛП «Міжріченський».

       Протягом 2021-2022 навчального року для студентів були проведені такі тренінги, у тому числі в онлайн форматі: «Станція під назвою життя» (з протидії суїциду), «Моя самооцінка», «Булінг. Стоп агресії», «Агресія. Шляхи її подолання», «Ми проти насильства», «Моя життєва позиція», «Пізнай самого себе», «Життєві цінності вчора та сьогодні», «Стрес. Ефективні методи подолання стресу», «Страхи, породжені війною. Техніки зцілення від страхів».

       Студентським та викладацьким колективом створено відеоролики: «День знань та урочиста посвята першокурсників у студенти», «21 вересня – Міжнародний день миру», «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України - це...», «Краса коледжу – 2021», «Снід – чума ХХІ ст.», «Українська хустка мені до лиця», «День захисника України, українського козацтва, створення УПА, та свято Покрови Пресвятої Богородиці», «Привітання з нагоди Дня працівників освіти», «29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру», «Новорічний флешмоб від гуртка хореографії «Angel», «Вітання з Днем Соборності України», «Вітання з Днем святого Валентина», «Хочеш бути здоровим? Будь!», «Пам'яті Героїв Небесної Сотні присвячується...», «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України відзначив День Єднання», «Наша сила в нашій єдності», «Місячник добрих справ 2022», «Хімія буває…», «З Днем народження, Університете!» (до 124-ї річниці).

       Учасниками студентського гуртка театрального мистецтва «Прем’єра» підготовлено та знято вистави «Тисяча й одна ніч, або мелодія кохання» (до Новорічних свят), «Кайдашева сім’я» (з нагоди Дня працівників сільського господарства), «Жартівниця» (присвячена випускникам коледжу 2022).
       На жаль, не все заплановане вдалося втілити в життя: спочатку через пандемію, а потім війну… але ми віримо в Збройні сили України, молимося Всевишньому і чекаємо на Перемогу! Все буде Україна!
 
Шевченко Наталія, заступник директора з виховної роботи

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111