ВИХОВНИЙ ЗАХІД «НАРОДНИМИ ЗВИЧАЯМИ ТА ТРАДИЦІЯМИ ВЕЛИКОДНЯ»

       Щовесни християни відзначають Великдень – найсвітліше свято року у віруючих. Проте цьогоріч уже втретє наша країна зустрічає Великдень в стані війни та нескінченого горя… Ми, українці, незламні, ми маємо пам’ятати і продовжувати свої давні традиції, бо без них − не буде народу, не буде нашої історії, не буде нашої Батьківщини!
       02 травня в онлайн-форматі відбувся виховний захід «Народними звичаями та традиціями Великодня», організований Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти. Учасниками заходу стали студентські та педагогічні колективи закладів освіти різних регіонів країни. Ніжинський фаховий коледж НУБіП України в даному заході представляла культорганізатор Ганна Ковтун.

       Ініціативу НМЦ ВФПО підтримали ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж БНАУ», Калинівський технологічний фаховий коледж, Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, ВСП «Технологічно-промисловий фаховий коледж Вінницького НАУ», Борщівський агротехнічний фаховий коледж, ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ», ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП».

       Під час заходу говорили про відродження традицій писанкарства на території центральної України, ознайомили присутніх із великодніми традиціями, головними обрядами, заборонами та повір’ями. Учасники дійства побачили особливості випічки паски на Буковині та Поділлі.
       Традиційно наші пращури на Великдень одягали найкращий, новий одяг. Він мав бути чистим та світлим. Жінки самі шили вбрання на Великдень. Починали за кілька місяців, щоб встигнути до свята. Вбирали урочисто себе і всю родину. Особливу увагу приділяли вишиванці... Вишиванку одягаю, Великдень зустрічаю.
       Формування великоднього кошика – особлива справа, до якої треба підходити з усією відповідальністю та натхненням. У великодній понеділок люди ходили один до одного в гості, христосувались, обмінювалися писанками. Цей день називався волочильним. Ще є одна назва понеділка – це «обливний», бо в цей день за стародавнім звичаєм хлопці обливають дівчат водою, а дівчата дарують їм крашанки.

       Світле свято Великдень допоможе всім нам ще раз оцінити скарби нашого талановитого народу.
З прийдешнім святом всіх! Хай серця наповнюються радістю, а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у наші оселі мир, злагоду, світлу радість!
       Перегляд доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=zxliISwtQVY
 
Ганна Ковтун,
культорганізатор

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111