Із таких слів починалися біологічні екскурсії у студентів груп АН181 та ПН181. Чому? Тому, що «Липень» – бо липи цвітуть. А тут зібралися їхати на екскурсію за місто, у перших числах червня, – перед нами дві новини: зацвітає липа і починають жовкнути каштани… Так, природа весь час змінюється. Липи зацвітають раніше, а південна емігрантка мінуюча каштанова міль знову взялася за каштани. Саме вона призводить до пожовтіння та опадання листя каштанів ще влітку.
![](/media/foto/news/news_20190620_023.jpg)
Виїхавши за місто, студенти пройшли стежками по лісах, полях, луках. А де не знайшли стежки – протоптали свої. Під час маршруту знайомилися із особливостями різних екосистем, впливу екологічних факторів на формування того чи іншого грунту, складу біоценозу.
![](/media/foto/news/news_20190620_026.jpg)
На маршруті зустріли різних комах, птахів, зокрема червонокнижних чорного лелеку та сірого сорокопуда, спостерігали масовий літ метелика сонцевика будякового (Vanessa cardui), який трапляється, у середньому, раз на десять років. Підняли на крило коростеля, спіймали прудку жабу (не царівна – перевірили), розглянули будову молюска беззубки. Знайшли гриб головач гігантський (див. фото). Спробували спіймати рибу, але риба була іншої думки…
![](/media/foto/news/news_20190620_029.jpg)
Олександр Микула, викладач циклової комісії
загальноосвітніх дисциплін
![](/media/foto/news/news_20190620_032.jpg)
![](/media/foto/news/news_20190620_035.jpg)
![](/media/foto/news/news_20190620_038.jpg)