8 лютого до Всесвітнього дня водно-болотних угідь в коледжі, проведено круглий стіл «Водно-болотні угіддя і вода». Основою для цієї дати стала Рамсарська конвенція, підписана 02 лютого 1971 року (набрала чинності для України 15.11.1997).
![](/media/foto/news/news_20210209_025.jpg)
До водно-болотних угідь відносять всі поверхневі води материків та островів, а також морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує 6 метрів. Здається їх багато, мільйони гектарів… Але цитати: «З 1900 року 64 % водно-болотних угідь світу зникли» та «З 1970 до 2010 року популяції прісноводних видів тварин і рослин зменшилися на 76%» приголомшують. Як так? Пригадайте скільки водно-болотних угідь осушено лише навколо Ніжина. Тому так важливо збагнути необхідність зваженого природокористування ще під час навчання. Щоб наші студенти, ставши спеціалістами, працювали без зайвої шкоди природі.
![](/media/foto/news/news_20210209_028.jpg)
Круглий стіл організували викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Олександр Микула та Ірина Савченко. Олександр Микула познайомив присутніх із поширенням та значенням водно-болотних угідь, багатством водно-болотних угідь Міжрічинського парку та проблемами, пов’язаними із нестачею прісної води. На круглому столі, студентка групи ОН201 Лозицька Яна познайомила присутніх із біорізноманіттям водних об’єктів, виступивши з доповіддю «Тварини водно-болотних угідь». Студент групи АН201 Данил Сівак із доповіддю «Дослідження антропогенного впливу на гідроекологічний режим річки Остер в межах міста Ніжина Чернігівської області» представив результати аналізу питання як покращити Остер в межах міста Ніжина.
![](/media/foto/news/news_20210209_030.jpg)
Студенти із цікавістю слухали доповіді, які охоплювали широкий спектр проблем сьогодення.
Ірина Савченко, Олександр Микула, викладачі
циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
![](/media/foto/news/news_20210209_033.jpg)