Треті вихідні вересня світова екологічна спільнота організовує масштабні прибирання берегів водойм у рамках Міжнародного дня чистих берегів. Акція була започаткована у 1986 році і з кожним роком набуває все більшої популярності у світі та Україні.
Ця акція призначена для привернення уваги громадськості до проблем засмічення берегів річок, озер, морів, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та підвищення екологічної свідомості громадян. Щороку члени екологічного гуртка Ніжинського фахового коледжу НУБіП України «Життя в стилі ЕКО» не стоять осторонь такої події, на боротьбу із сміттям вдовж берегової лінії р. Остер вийшли студенти груп МН 211 та ОН 201.
![](/media/foto/news/news_20210920_001.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_004.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_003.jpg)
Цього року в даній акції ми об’єдналися із співробітниками Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського та Ніжинської центральної міської бібліотеки.Перш ніж приступити до прибирання, учасники акції зібралися в стінах Міського екологічного центру при відділі «Природа Приостер’я» Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського та взяли участь у круглому столі присвяченому воді, її забрудненню та боротьбі з ним. На круглому столі виступили Тамара Куськал, член громадської організації «Союз українок»; Олександр Микула, викладач коледжу; Олена Якименко, завідувачка ЦМБ, екоментор; Лариса Тарасенко, завідувачка відділу «Природа Приостер’я» НКМ ім. І. Спаського
![](/media/foto/news/news_20210920_018.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_016.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_017.jpg)
Після цікавих розповідей та експериментів із водою ми рушили до річки Остер. Весело і завзято ми зачистили берегову лінію Остра від сміття. Нас приємно здивувало, що цього року кількість сміття на берегах була значно меншою ніж минулі роки. І ми щиро сподіваємося, що такі акції із часом стануть непотрібними бо всі і кожен слідкуватимуть за чистотою! Адже красива, чиста природа лікує та надихає людей. Заради цього ми повинні берегти нашу рідну річку і пам’ятати, що іншої у нас нема!
Ірина Савченко, Олександр Микула,
викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
![](/media/foto/news/news_20210920_002.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_005.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_006.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_007.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_008.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_009.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_010.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_011.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_012.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_013.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_014.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_015.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_019.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_020.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_021.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_022.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_023.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_024.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_025.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_026.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_027.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_028.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_029.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_030.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_031.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_032.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_033.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_034.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_035.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_036.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_037.jpg)
![](/media/foto/news/news_20210920_038.jpg)