В останній тиждень зимових канікул студентів на базі ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» пройшли науково-методичні практичні семінари для викладачів.
24 січня директор коледжу Олена Литовченко привітала учасників із початком роботи науково-методичних практичних семінарів «Сучасна аграрна освіта – 2023» та зазначила, що проведення подібних заходів на базі нашого закладу освіти не просто стало доброю традицією, а й нагодою для обміну досвідом та можливістю підвищити свій фаховий і загальнокультурний рівень. Також звернула увагу присутніх на те, що цього року проводиться уже ХІІІ цикл семінарів і присвячений він саме
125 річниці Національного університету біоресурсів і природокористування України. Побажала плідної роботи, творчого натхнення та невпинного руху вперед у власному саморозвиткові.
Робота семінарів відбувалася протягом трьох днів та передбачала такі напрями:
-
психолого-педагогічні аспекти сучасної освіти;
-
педагогічні інновації у сфері фахової передвищої освіти;
-
розвиток інтелектуального потенціалу викладача.
Зазвичай учасниками семінарів стають як викладачі коледжу, так і представники інших закладів освіти, компаній, установ або організацій.
Цьогоріч до участі в роботі семінарів були запрошені колеги з базового університету та інших закладів освіти: директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України, доктор технічних наук, професор Віктор Каплун; заступник начальника навчального відділу НУБіП України, кандидат технічних наук, доцент Оксана Зазимко; доцент кафедри практичної психології та соціальних технологій Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет» Віталій Дворецький.
![](/media/foto/news/news_20230126_007.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_009.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_011.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_013.jpg)
Тематика доповідей, яку обирали виступаючі, керуючись бажанням поділитися власним досвідом, напрацюваннями та своїми думками, була досить різноманітною та змістовною. В ході роботи семінарів було акцентовано увагу на питаннях щодо забезпечення якості освітнього процесу та необхідності побудови системи внутрішнього забезпечення якості освіти у закладах фахової передвищої освіти; покращенні фахового рівня викладачів; можливостей залучення менторів з виробництва для розширення компетенцій студентів, проходження викладачами стажування на провідних підприємствах; необхідності пошуку нових форм профорієнтаційної роботи; створення безпечної та децентралізованої системи енергопостачання в країні, викликів та проблем, пов’язаних з цим. Також здійснено огляд цифрових сервісів для освіти і аналіз їх можливостей; ознайомлення з кращими практиками, які пройшли апробацію протягом тривалого часу; обговорено коло питань, пов’язаних з формами та шляхами надання екстреної психологічної допомоги учасникам освітнього процесу тощо.
У ході семінарів присутні обговорили широке коло питань, таких як:
-
формальна і неформальна освіта як складові забезпечення якості підготовки фахівців інженерних спеціальностей (Каплун В.В.);
-
компетентнісний підхід при реалізації Законів України «Про вищу освіту» та «Фахову передвищу освіту» (Зазимко О.В.);
-
екстрена психологічна допомога підліткам, які пережили травмуючі події або стали їх свідками (Дворецький В.П.);
-
як отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану. Поради юриста та консультації громадян (Іванова О.І., Сокол Д.С.);
-
взаємовідвідування навчальних занять як метод підтримки та розвитку викладача (Дяченко Л.А.);
-
психолого-педагогічні характеристики сучасного викладача технічних дисциплін (Дворник А.В.);
-
особливості створення навчальних відеофільмів (Микула О.С.);
-
використання технології web-квесту на заняттях з інформатики (Калініченко А.О.);
-
огляд освітніх ресурсів для організації дистанційного навчання
(Кулик О.А.);
-
огляд програм підготовки для вступу до університетів Великої Британії (Іванченко І.Г.);
-
екологічні міфи в електроенергетиці (Залозний Р.В.);
-
характеристика освітніх систем США, Великої Британії, Франції, Німеччини (Петриченко Н.М.);
-
вплив штучного інтелекту на розвиток суспільства (Кочур Д.О.).
Крім теоретичної частини семінарів викладачем циклової комісії з експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін Світланою Приходько було проведено практикум «Оптичні ілюзії в нарисній геометрії», активними учасниками якого стали всі присутні.
Актуальність представлених доповідей, а тим більше практикум, викликали жваві обговорення та ряд запитань з боку учасників семінарів. Присутні відзначили необхідність проведення подібних заходів, подякували за цікаву та корисну інформацію, за позитивні емоції, отримані від спілкування з колегами.
Змістовні виступи доповідачів укотре підтверджують: творчий підхід до своєї справи – запорука успіху.
Дякуємо всім, хто брав участь в організації й роботі семінарів, а також сподіваємося, що проведення таких цікавих і, в першу чергу, корисних зустрічей і у подальшому залишиться доброю традицією!
Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи
![](/media/foto/news/news_20230126_016.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_018.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_020.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_022.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_024.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_026.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_028.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_030.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_032.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_034.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_036.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_038.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230126_039.jpg)