01 квітня 2023 року студенти випускних курсів Ніжинського фахового коледжу НУБіП України спеціальностей «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (група ЕН191) і «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (група АН191) в супроводі заступника директора з навчально-виховної роботи Тетяни Шеїн і викладача циклової комісії з електроенергетики та систем автоматизації, класного керівника випускної групи Романа Залозного здійснили профорієнтаційну поїздку до ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України.
![](/media/foto/news/news_20230404_002.jpg)
Подібний захід було заплановано давно, але через воєнний стан та безпекову ситуацію в країні тривалий час профорієнтаційні заходи в більшості проводилися у онлайн-форматі і тільки зараз студентам-випускникам випала нагода особисто відвідати університет, познайомитися та поспілкуватися з керівництвом інституту і представниками кафедр, оглянути матеріально-технічну базу.
На Дні відкритих дверей були присутні близько 70 майбутніх вступників із 7 закладів фахової передвищої освіти: Бережанського фахового коледжу, Київського фахового коледжу міського господарства, Мирогощанського аграрного фахового коледжу, Ніжинського фахового коледжу, Немішаївського фахового коледжу, Прилуцького технічного фахового коледжу, Таращанського технічного та економіко-правового коледжу.
Традиційно перед початком офіційної частини заходу відбулось анкетування учасників Дня відкритих дверей з метою їх долучення до бази даних інституту «Вступ – 2023» та подальшого інформування абітурієнтів щодо етапів вступної кампанії, у тому числі термінів реєстрації електронних кабінетів і завантаження необхідних документів.
Відвідини почались із зустрічі з директором навчально-наукового інституту, доктором технічних наук, професором Віктором Каплуном та керівником департаменту навчання і розвитку компанії «ДТЕК-Мережі» Світланою Гошовською, під час якої говорили про особливості вступної кампанії 2023 року та умови вступу для випускників коледжів, дуальну освіту, можливість проходження практик на базі провідних компаній України, умови проживання в гуртожитку, спортивні секції тощо.
![](/media/foto/news/news_20230404_004.jpg)
Далі була ознайомлювальна екскурсія лабораторіями навчальних корпусів № 8 і № 11. Представники випускових кафедр, які презентували освітні програми інституту, зробили все можливе, щоб не залишити байдужим жодного відвідувача: ознайомили майбутніх вступників зі змістом та компетенціями, які покладені в основу освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців ННІ; розповіли та продемонстрували роботу сучасних лабораторних стендів. Також серед основних місць комунікації з представниками кафедр, крім навчальних лабораторій, були й виставкові зони досягнень освітніх і наукових шкіл інституту.
![](/media/foto/news/news_20230404_007.jpg)
Завідувач кафедри автоматизації та робототехнічних систем Віталій Лисенко разом із викладачами кафедри продемонстрували можливості опанування комп’ютерно-інтегрованими технологіями, робототехнічними комплексами та мікропроцесорною технікою. Студенти з великою зацікавленістю розглядали програмованих роботів та інше сучасне обладнання для проєктування складних автоматизованих систем тощо.
![](/media/foto/news/news_20230404_009.jpg)
Завідувач кафедри електропостачання імені професора В.М.Синькова Олександр Гай надав цікаву інформацію про освітню програму «Інжиніринг електроенергетичних систем із відновлюваними джерелами енергії» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
![](/media/foto/news/news_20230404_013.jpg)
Завідувач кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій Олександр Окушко та гарант освітньої програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Олександр Синявський розповіли про сучасні лабораторні стенди, індивідуальні захисні засоби, виявлення і визначення місць пошкодження кабелів методом локаційного рефлектометричного осцилографування тощо.
![](/media/foto/news/news_20230404_011.jpg)
У свою чергу, завідувач кафедри теплоенергетики Євгеній Антипов, професор Валерій Горобець та доцент Анатолій Міщенко ознайомили майбутніх вступників зі змістом та компетенціями, які покладені в основу освітньої програми «Теплоенергетика».
![](/media/foto/news/news_20230404_017.jpg)
Знайомство з матеріально-технічною базою ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження зайвий раз підтвердило глибоку співпрацю кафедр з роботодавцями, що дає можливість майбутнім студентам інституту опановувати і в майбутньому мати справу з надсучасним обладнанням і технологіями.
Дякуємо керівництву і науково-педагогічним працівникам ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України за чудову організацію заходу, надзвичайно приємне спілкування та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Тетяна ШЕЇН,
заступник директора з навчально-виховної коледжу
![](/media/foto/news/news_20230404_015.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230404_020.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230404_018.jpg)
![](/media/foto/news/news_20230404_022.jpg)